امام جمعه موقت پاتاوه:

غرب و انگلیس حق ندارند در زمینه برجام و پایبندی ایران به مفاد آن نظر دهند

آبرومند نسب با اشاره به اینکه قرار بود که نفت ایران را به بازار اروپا برده و در قبال پول آن، اجناس مورد نیاز کشور تامین شود، تاکید کرد: مطابق این رفتار خصمانه، دیگر غرب و انگلیس حق ندارند در باب برجام و پایبندی ایران به مفاد آن سخن گفته و حرف بزنند.

غرب و انگلیس حق ندارند در زمینه برجام و پایبندی ایران به مفاد آن نظر دهند

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، «حجت الاسلام عباس آبرومند نسب»  ظهر امروز ( ۲۸ تیر) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پاتاوه که در مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) این شهر اقامه شد ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیزگاری، گفت: یکی از مصادیق تقوا این است که انسان از تهمت زدن های ناروا، توهین کردن ها به مومنین و غیبت پشت سر آنها دوری کند

 امام جمعه موقت پاتاوه به روایتی از پیامبر اسلام (صل الله علیه وآله وسلم) اشاره و اظهار داشت: انسان دو چیز را ناخوش دارد که یکی مرگ، با اینکه موجب نجات مومن از گرفتاری است و دوم، کمی مال، در صورتی که حسابش ساده تر است. نصایح ص37

 وی یادآور شد: امام علی (علیه السلام) وقتی بی وفایی دنیا و اهل آن، نامردی اطرافیان و ظلم ظالمان را مشاهده کرد، فرمود «خدایا من از دست این مردم خسته شدم و آنها هم، پس مرا از دست این مردم راحت کن» وقتی که امام در سحر 19 رمضان ضربت خورد فرمود: «فزت و رب الکعبه».

 آبرومند نسب با بیان اینکه گاهی اوقات مرگ برای مومنین راحت شدن و برای کافر راحتی دادن است، به سخن ابوذر غفاری مبنی بر چرایی ترس از مرگ اشاره و یادآور شد: «به دلیل اینکه دنیای خود را آباد کرده و آخرت خود را خراب و ویران کرده اید، انسان خوش ندارد از مکان آباد به مکان خراب برود».

 امام جمعه موقت پاتاوه در خطبه دوم نماز به کشتی نفتکش توقیف شده ایران توسط انگلیس اشاره و اظهار داشت: مزاحمت برای کشتی نفت ایران اسلامی توسط انگلیس خبیث، نشان از وحشی گری غرب و پایبند نبودن به تمامی تعهدات و قراردادهای بین المللی به ویژه برجام است.

 وی خاطرنشان کرد: حمایت و تشکر آمریکای جنایتکار از انگلیس و قدردانی او از این رفتار خصمانه روباه پیر، چهره واقعی آنها را برای همه نمایان کرد.

 آبرومند نسب با اشاره به اینکه قرار بود که نفت ایران را به بازار اروپا برده و در قبال پول آن، اجناس مورد نیاز کشور تامین شود، اما چه شد؟، تاکید کرد: مطابق این رفتار خصمانه، دیگر غرب و انگلیس حق ندارند در باب برجام و پایبندی ایران به مفاد آن سخن گفته و نظر بدهند.

 خطیب جمعه موقت پاتاوه این یک رفتار آنها را ناجوانمردانه و خصمانه دانست و اضافه کرد: رفتار و برخورد انسان دوستانه، صلح طلبانه و مهربانانه ایران اسلامی در آبهای خلیج فارس و تنگه هرمز با یک کشتی خارجی که دچار نقص و مشکل شده بود و آن را به ساحل هدایت و به تعمیرآن پرداخت، نشان از شرافت، صداقت و میهمان نوازی ایران بود.

 وی ضمن تشویق دختران شهر و بخش پاتاوه جهت ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران شهرستان به آیاتی از قرآن مجید اشاره کرد و گفت: «عده ای بروند و تفقه دین بکنند و به جمع اقوام و طوایف خود برگشته و تبلیغ دین کنند»


خروج