امام جمعه پاتاوه:

روز قدس، نماد استکبارستیزی و لیله القدر تاریخ اسلام است

چراغی از روز قدس به عنوان نماد استکبار ستیزی و لیله القدر تاریخ اسلام یاد کرد و گفت: ایران انقلابی در همان روزهای ابتدایی انقلاب غاصبان اسرائیلی را بیرون انداخت و سفارت آنها را به صاحبان اصلی اش فلسطینیان واقعی تحویل داد.

روز قدس، نماد استکبارستیزی و لیله القدر تاریخ اسلام است

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «ابراهیم چراغی» ظهر امروز (2 خرداد) در خطبه های نماز جمعه که در مصلی امام هادی (علیه السلام) شهر پاتاوه اقامه شد، ضمن توصیه خود و مومنین به رعایت تقوا و پرهیزگاری، به تشریح و تعریف توبه نصوح از لسان مبارک پیامبر اکرم (ص) و مرحوم شیخ بهایی (رض) پرداخت و اظهار داشت: حضرت فرمودند «آن حالت پاکی باعث شود دیگر انسان به سمت گناه نرود».

 امام جمعه پاتاوه گفت: توبه نصوح این است که شخص به گونه ای توبه کند که تا مردم او را می بینند دعوت می شوند که مانند او شوند، به دلیل خوبی ها و کارهای زیبایی که از طرف شخص توبه کننده انجام می شود.

وی همچنین به ذکر حدیثی از معاویه بن وهب (کافی ج 2 ص 430) از قول امام صادق (علیه السلام) اشاره کرد و ادامه داد: حضرت فرمودند «وقتی بنده ای توبه نصوح کند، خدا او را دوست می دارد و به خاطر همین دوستی، تمام گناهان را در دنیا و آخرت برای او می پوشاند»، راوی می گوید سوال کردم چطور گناه را بر او می پوشاند؛ امام صادق علیه السلام فرمود «آن دو ملکی که گناه را بر او ثبت می کردند فراموش می کنند، به اعضا و جوارحی که گناه کرده بود وحی می کند گناه را بر او بپوشانید و زمینی که روی آن گناه کرده بود وحی می کند که آن گناهی که روی تو انجام شده بود را پنهان کن؛ بنابراین خدا را ملاقات می کند در حالی که هیچ کس نیست که علیه او شهادت دهد».

 چراغی در خطبه سیاسی نماز از روز قدس به عنوان نماد استکبار ستیزی و لیله القدر تاریخ اسلام یاد کرد و گفت: ایران انقلابی در همان روزهای ابتدایی انقلاب غاصبان اسرائیلی را بیرون انداخت و سفارت آنها را به صاحبان اصلی اش فلسطینیان واقعی تحویل داد.

امام جمعه پاتاوه یادآور شد: در ادامه انقلاب ان شاء الله به زودی سربازان عزیز سپاه قدس در تمام جبهه های مقاومت این غاصبان صهیونیستی را از خاک غصب شده فلسطین بیرون خواهند کرد.

 وی اضافه کرد: آن چیزی که مردم باید به آن توجه داشته باشند این است که یک زمانی هیمنه استکبار همه کره زمین را فرا گرفته بود تا اینکه نور الهی از کلام مرجع بزرگوار تقلید و آن رهبر آسمانی حضرت امام (ره) بیرون آمد و مردم را هدایت کرد که ایمان به طاغوت نیاورند و با استکبار مبارزه کنند.

چراغی اظهار داشت: این نور روز به روز بیشتر شد تا هم اکنون در چهل و یکمین سال، آن نور مثل خورشیدی کره زمین را روشن و نورانی می کند.

 امام جمعه پاتاوه به خیانت مزدوران و نفوذی ها به کشور اشاره کرد و یادآور شد: شاید در درون جمهوری اسلامی بعضی از مزدوران، خائنین و نفوذی ها به این مردم خیانت هایی می کنند، ولی اصل و اساس این نظام سرجای خود و به قوت خود باقی است.

وی با بیان اینکه آرمان های واقعی را مردان ارزشی و بچه های انقلابی این نظام هنوز حفظ کرده اند، یادآور شد: آنها این ارزش ها را به درون و بیرون از کشور گسترش می دهند و همه دنیا متوجه این موضوع شده اند.

 وی خاطرنشان کرد: هم اکنون سران کشورهایی که شاید به گونه ای با ما دشمن باشند و یا ایده، عقیده و مرام شان با ما یکسان نیست، به سمت و سوی نظام ما روی آورده اند.


خروج