امام جمعه موقت یاسوج:

خون حاج قاسم ملت ایران، جهان اسلام و جبهه مقاومت را متحد و منسجم و انقلاب را بیمه کرد

خاضع با بیان اینکه آمریکا اسلام و مکتب اهل بیت(ع) را نمی شناسد، گفت: شهادت حاج قاسم عطر معنویت و فضای ملکوتی و روحانی بی سابقه ای در فضای ایران اسلامی منتشر کرد.

خون حاج قاسم ملت ایران، جهان اسلام و جبهه مقاومت را متحد و منسجم و انقلاب را بیمه کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام و المسلمین «سیدجواد خاضع» ظهر امروز (20 دی) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پارسایی در دین و دوری از گناهان و ترس و خشیت از پروردگار متعال و اصلاح رابطه با خداوند سبحان، در خطبه دوم نماز به 20 دی ماه، سالروز شهادت میرزا تقی خان معروف به «امیر کبیر» به دست جیره خواران و سرسپردگان استکبار و طاغوت اشاره کرد و گفت: این مرد بزرگ و ماندگار شیفته استقلال، پیشرفت کشور و خیرخواه ملت بود.
خاضع با اشاره به اینکه این شخصیت بزرگ اقدام های بسیاری را در زمینه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، امنیتی، قضایی، علمی و فرهنگی برای ملت و کشور انجام داد، اضافه کرد: از اقدام های مهم و اثرگذار این شخصیت بزرگ، تاسیس «مدرسه دارالفنون» با هدف آموزش علوم و صنایع روز جهان به جوانان ایرانی بود.
امام جمعه موقت یاسوج ادامه داد: ایجاد «روزنامه وقایع اتفاقیه» که با هدف آگاه سازی مردم از اخبار، حوادث سیاسی و پیشرفت های علمی و فرهنگی کشور تاسیس شد  از دیگر اقدام های این شخصیت بزرگ بود.
وی با بیان اینکه امیر کبیر شخصیتی مذهبی داشت و زمینه رشد و ارتقاء شان و منزلت علمای دین را فراهم کرد، اظهار داشت: امیر کبیر نقش پررنگی در سرکوب شورش باب و برچیدن فتنه بابیه داشت که با محاکمه و اعدام «محمدعلی باب» این فتنه به پایان رسید.
خاضع با اشاره به اینکه کارهای بزرگی این چهره ماندگار انجام داد که در تاریخ فراموش نمی شود و همیشه از او به نیکی یاد می کنند، اضافه کرد: شخصیتی که بیش از یک و نیم قرن پیش به شهادت رسید در یک دوره سه ساله ریاست و حکومت او انجام گرفت که این برای مسئولین ما موضوع مهم و قابل تاملی است تا از فرصت سال های مسئولیت برای خدمت به مردم استفاده کنند.
خطیب جمعه موقت یاسوج به 26 دی ماه، سالروز فرار شاه خائن در سال 57 اشاره کرد و ابراز داشت: این روز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت بزرگ ایران است که شاه ملعون بعد از سال ها ظلم، جنایت و ستم در حق ملت مظلوم ایران همراه با همسرش از کشور فرار کرد.
وی ادامه داد: درس عبرتی که برای خائنین، لیبرال ها و غرب زده های امروزی در این فرار هست، این است که بعد از فرار شاه از کشور حتی نزدیک ترین حامیان و اربابانش حتی انگلیس و آمریکا هم از پذیرش او امتناع کردند.
خاضع یادآور شد: بعد از فرار شاه، ملت ایران به خیابان ها ریختند و با پخش گل و شیرینی به شادی پرداختند و کمتر از یک ماه بعد از فرار شاه، طومار عمر ننگین 2 هزار و 500 ساله شاهنشاهی در ایران درهم پیچیده شد.
امام جمعه موقت یاسوج گفت: امام عظیم الشان راحل بعد از فرار شاه فرمودند «رفتن شاه پیروزی نیست، بلکه طلیعه پیروزی است» و حدود 16 روز بعد از فرار شاه، بنیانگذار جمهوری اسلامی که سالها در تبعید بودند در 12 بهمن به ایران آمد و در نهایت انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 به پیروزی رسید.
وی در ادامه، به شهادت سپهبد «شهید حاج قاسم سلیمانی» اشاره کرد و گفت: بامداد جمعه گذشته، یعنی 13 دی ماه سردار بی نظیر و رشید سپاه اسلام سپهبد «شهید حاج قاسم سلیمانی» به دست جنایتکار دولت تروریست آمریکا که پست ترین موجودات روی زمین و شقی ترین انسان ها هستند به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
خاضع ضمن تسلیت شهادت این فرمانده مجاهد، عارف، شجاع، سردار دلها و شهدای همراه ایشان به ویژه مجاهد بزرگ اسلام شهید «ابومهدی المهندس»، ابراز داشت: خطاب به آمریکای جنایتکار عرض می کنم که شما اسلام و مکتب اهل بیت عصمت و طهارت را نمی شناسید، زیرا مکتب پرافتخار شیعه و اهل بیت عصمت و طهارت، مکتب شهادت پرور است.
امام جمعه موقت یاسوج گفت: امام سجاد (ع) بعد از واقعه عاشورا در دارالاماره کوفه و در مجلس ابن زیاد ملعون وقتی توسط ابن زیاد تهدید به قتل شد، بر سرش فریاد زد «ای پسر زیاد آیا ما را با قتل تهدید می کنی؟ آیا نمی دانی که کشته شدن در راه خدا عادت دیرین ما و شهادت مایه کرامت و افتخار ماست؟»
وی خاطرنشان کرد: سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی زمانی که دشمن در دوران حیاتش او را تهدید به ترور می کرد، می فرمود«با این تهدیدها رعب و وحشت بر ما حاکم نمی شود، این تهدید نیست، بلکه کمک به شوقی است برای فرزندی که از مادر دور افتاده است»، در واقع علاقه خود به شهادت را به اشتیاق کودکی تشبیه می کند که از مادر جدا شده و مشتاق دیدن مادر است.
خاضع ادامه داد: آذرماه سال 1394 هم شایعاتی مطرح شد که سردار سلیمانی به شهادت رسیده و پایگاه خبری «الوقت لبنان» در همان ایام با ایشان مصاحبه ای ترتیب داد و از او در زمینه شایعه شهادتش سوال کرد، سردار سلیمانی پاسخ داد «شهادت چیزی است که سالها دشت ها و کوه ها را برای پیدا کردن آن پیموده ام».
خطیب جمعه موقت یاسوج تاکید کرد: در واقع این سردار بزرگ اسلام به تاسی از مولایش امام علی (ع) «مرگ در راه خدا را فوض عظیم می دانست» و امام بزرگوار ما هم فرمود« بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می شود»و دیدیم که بعد از این شهادت چه قیامتی در  ایران، منطقه و جهان برپا شد.
وی با اشاره به اینکه حضور چند میلیونی مردم در تشییع جنازه ها در بغداد، کاظمین، کربلا، نجف، اهواز، مشهد، تهران، قم و کرمان یک رستاخیز به معنای واقعی بود اضافه کرد: در سایر شهرهایی که تشییع جنازه برگزار نشد مردم ولایت مدار به میدان آمدند، از جمله مردم ولایت مدار، قدرشناس و شهیدپرور استان کهگیلویه و بویراحمد که بارها در برنامه های مختلف حضور حماسی از خود نشان دادند.
خاضع یاداور شد: مردم نه فقط در ایران و عراق بلکه در کشورهایی مانند سوریه، لبنان، یمن، هند، پاکستان، افغانستان، نیجریه، ترکیه و برخی از کشورهای غربی همه در سوگ سیدالشهدای جبهه مقاومت به اقامه عزا پرداختند.


این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شهادت حاج قاسم عطر معنویت و فضای ملکوتی و روحانی بی سابقه ای در فضای ایران اسلامی منتشر کرد، گفت: در واقع این تشییع جنازه باشکوه در شهرهای مختلف ایران، نوعی همه پرسی و آری ملت به گفتمان مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان و یک نه بزرگ به گفتمان ذلت بار سازش و مذاکره با آمریکا بود.
وی عنوان کرد: این محبوبیت بی حد و کم نظیر ثمره ایمان، عمل صالح و اخلاص آن مرد بزرگ بود که خدای سبحان می فرماید «ان الذین امنوا و عملوا الصالحات سیجعل لهم الرحمن ودا، کسانی که ایمان آوردند و عمل صالح انجام داده اند، خداوند مهر و محبت آن ها را در دل مردم قرار می دهد».
خاضع ضمن تاکید بر اینکه سپهبد شهید سلیمانی رابطه اش را با خدا اصلاح کرد، عارف و عابد بود قبل از اینکه یک فرمانده باشد، خدا هم دلها و قلوب مردم را به سوی او جلب کرد و محبت او را در دل مردم قرار داد و او را محبوب ملت ایران و همه ملت های آزاده دنیا قرار داد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سردار سلیمانی، فرمانده ای شجاع بود که به تعبیر مقام معظم رهبری «به دهان خطر می رفت»، اما این شجاعت همراه با تدبیر و عقلانیت بود.
وی یادآور شد: ویژگی دیگر این سردار بزرگ این بود که به تعبیر مقام معظم رهبری «اهل باندبازی و حزب بازی نبود»، اما معنای آن این نبود که خط روشنی نداشت، به تمام معنا و با همه وجود انقلابی و ولایت مدار بود و تابع محض و بی چون و چرای ولایت بود و خط قرمز او انقلاب، ولایت، امام، شهدا و رهبری بود.
خاضع یادآور شد: 40 سال مجاهدت و فداکاری، خدمت در راه اعتلای اسلام، دفاع از قرآن و اهل بیت (ع)، سرافرازی ایران اسلامی، تضعیف و تحقیر جبهه استکبار آمریکا و رژیم صهیونیستی و خنثی سازی توطئه ها و نقشه های آنها در منطقه و از طرفی هدایت، حمایت و تقویت جبهه مقاومت در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، یمن و افغانستان، بحرین و سایر کشورها از جمله خدماتی بود که این سردار عزیز در دوران عمر بابرکت خود انجام داد.
امام جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه سپهبد سلیمانی در کنار فرماندهی بی نظیر خود در میدان جنگ، یک سیاستمدار طراز اول و دیپلمات کارکشته بود گفت: بسیاری از دیپلمات ها باید در محضر او زانو بزنند تا درس دیپلماسی و مذاکره عزت آفرین را یاد بگیرند.
وی تصریح کرد: در سفر به روسیه حدود دو ساعت و نیم با پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت و گو کرد تا روسیه را قانع کند که در سوریه حضور پیدا کند و به رئیس جمهور روسیه تفهیم کرد که سوریه آخرین سنگر شرق است که اگر سوریه از دست برود، دیگر غربی ها هیچ ارزشی برای روسیه قائل نخواهند شد و این گونه بود که روسیه در سوریه حضور پیدا کرد.


خاضع ضمن تاکید بر اینکه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در عین ولایتمداری، مردم محور بود گفت: این شهید بزرگوار دغدغه مشکلات و رفع گرفتاری های مردم را داشت.
وی با بیان اینکه خدمات عمومی حاج قاسم فراموش ناشدنی است، یاداور شد: نوروز امسال در جریان سیل خوزستان، مدافعان حرم را برای کمک به مردم سیل زده دعوت کرد و در پیامش خطاب به مدافعان حرم نوشت «مشتاقان دفاع از حرم به کمک سیل زدگان خوزستان بیایند، چرا که کمک به مردم سیل زده خود یک دفاع از حرم است» و دستور داد موکب های اربعین به مدت یک ماه در اختیار مردم سیل زده خوزستان قرار بگیرند.
خطیب جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه این سردار بزرگوار دیدارهای مکرر و مرتب مردمی داشت و ارتباط صمیمی با خانواده های معظم شهدا و فرزندان شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم داشت ، ابراز داشت: همان طور که حیاتش پربرکت بود، شهادتش نیز پربرکت بوده و خواهد بود.
وی از جمله برکات خون حاج قاسم سلیمانی را اتحاد و انسجام ملت ایران دانست و گفت: خون این شهید انقلاب را بیمه کرد، جهان اسلام، جبهه مقاومت و مستضعفین عالم را متحد، منسجم و یکپارچه کرد.
خاضع با بیان اینکه شهادت سپهبد سلیمانی باعث رسوایی آمریکا شد، اضافه کرد: آمریکایی ها به دروغ شعار مبارزه با تروریسم می دهند، اما قهرمانان مبارزه با تروریسم را ترور می کنند که این ناشی از خوی استکباری، جنایتکاری و تروریستی آمریکاست.
امام جمعه موقت یاسوج گفت: به برکت خون پاک حاج قاسم و همرزمانش، روحیه جهاد و شهادت طلبی در بین مردم ایران و مردم منطقه به ویژه در بین جوانان تقویت شد.

حجت الاسلام خاضع افزود:بعد از این شهادت بود که مجلس عراق طرح خروج نظامیان جنایتکار آمریکا از عراق را تصویب کرد و مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان طرح سه فوریتی تروریست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمریکا و نهادهای وابسته اش را تصویب کرد ضمن تشکر از اقدام بجای مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان به دلیل تصویب و تایید این طرح چون این طرح زمینه را برای انتقام سخت از جنایتکاران آمریکایی فراهم کرد و بامداد روز چهارشنبه در همان ساعت ترور سپهبد سلیمانی، همان پایگاهی که حمله تروریستی به شهید سلیمانی از آنجا هدایت شده بود ، توسط دلیرمردان هوافضای سپاه سیلی محکمی به جنایتکاران آمریکایی زده شد.


وی ابراز کرد: پایگاه عین الاسد آمریکا که به معنای چشم شیر است موشک باران شد و در واقع چشم شیر کور شد که مشخص شد شیری هم در کار نبود. این حمله نخستین حمله نظامی رسمی به یک پایگاه امریکایی بعد از جنگ جهانی دوم بود حتی ابرقدرتی مثل شوروی سابق هم جرات حمله به پایگاه نظامی آمریکا را نداشت این پایگاه مهم ترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق و منطقه بود و زیرساخت های مهم فرماندهی، کنترل، شنود، رادار و مرکز جنگ الکترونیک آمریکا در منطقه در این پایگاه قرار داشت در واقع این پایگاه به منزله مغز، چشم و گوش آمریکا بود که نابود شد و رئیس جمهور منفور این کشور قبل از حمله ما هشدار داده بود که اگر ایران حمله ای انجام دهد، 52 نقطه فرهنگی ایران را می زنیم حتی تهدید کردند که شخص نخست کشور را می زنیم اما شاهد شجاعت مقام معظم رهبری در روز چهارشنبه بودیم که با مردم ولایتمدار قم دیدار داشتند نه تنها این دیدار کنسل نشد بلکه برای نخستین بار از حسینیه حضرت امام (ره) سخنان مقام معظم رهبری به صورت مستقیم و زنده پخش شد. و این یک تودهنی محکم تری به امریکای جنایتکار و ترسو بود.

خاضع افزود: بعد از موشک باران مهم ترین پایگاه نظامی آمریکا علی رغم هشدارهایی که رئیس جمهور این کشور داده بود، جرات هیچ اقدامی نداشت و ساعت ها سکوت کردند و برای اینکه آبروی نداشته خود را حفظ کنند، سعی کردند این موشک باران را کم اهمیت جلوه دهند. و به دروغ اعلام کرد که به نیروهای آمریکایی تلفاتی وارد نشد ولی تلفات سنگینی به نیروها و تجهیزات آنها وارد شد اما مهم تر از تلفات جانی و خسارت های مالی، اقتدار و حیثیت امریکا بود که موشک باران شد و هیمنه پوشالی آمریکا فرو ریخت آمریکایی ها سالها بود در هر کشور و نقطه ای و هر زمان و مکانی که اراده می کردند عملیات، ترور و کشتار می کردند جنایت می کردند و کسی هم جرات پاسخگویی به آنها را نداشت.

وی خاطرنشان کرد: در پی شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مقام معظم رهبری سردار قاآنی را به فرماندهی سپاه قدس منصوب کردند که این کار به پیشنهاد حاج قاسم صورت گرفت و فرمانده معظم کل قوا نیز تایید کردند به این سردار سرافراز سپاه اسلام که نسخه دیگر حاج قاسم سلیمانی است تبریک عرض می کنم و برای او و مجموعه نورانی سپاه قدس برای مقصد و هدف نهایی که دارند که همان آزادسازی قدس شریف از لوث اشغالگران صهیونیستی است ارزوی موفقیت می کنیم. لازم می دانم به خانواده های جان باختگانی که در تشییع سپهبد قاسم سلیمانی به دلیل ازدحام جمعیت دعوت حق را لبیک گفتند تسلیت عرض کنم همچنین به خانواده های جان باختگان سانحه سقوط هواپیمای اکراینی تسلیت عرض می کنم و مراتب همدردی خود را با این مصیبت دیدگان اعلام می کنم.

 خطیب جمعه موقت یاسوج  گفت: متاسفانه عده ای بزدل و ترسو در داخل سعی می کردند ملت ایران را از آمریکا بترسانند که آمریکا قدرتمند است و اگر ما واکنش نشان دهیم جنگ جهانی سوم آغاز می شود. ولی در عمل مشاهده کردیم که آمریکا یک قدرت پوشالی، ترسو و بزدلی بیش نیست و علیرغم اینکه در آماده باش کامل بودند، اما حتی یک موشک ما را نتوانستند رهگیری کنند و همه موشک های نقطه زن ما به اهداف مورد نظر اصابت کردند. جهان بعد از موشک باران مهم ترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه منتظر پاسخ سخت و قاطع آمریکا بود اما رئیس جمهور بزدل و ترسوی آمریکا بعد از عملیات ایران حرف از صلح و مذاکره زد . که البته ادعای صلح و مذاکره از طرف رئیس جمهور آمریکا هم فریبی بیش نیست اما ثابت شد که امریکا تا چه اندازه از قدرت و اقتدار ایران اسلامی می ترسد. معلوم شد که آمریکا به سگی می ماند که اگر دنبال کسی افتاد و آن فرد فرار کرد، او را تعقیب می کند ولی اگر به او سنگی پرتاب کند فرار می کند ما از این اقدام شجاعانه و بهنگام فرزندان انقلابی ملت در سپاه مقتدر و عزت آفرین به ویژه سردار حاجی زاده در هوافضای سپاه تقدیر و تشکر می کنیم و گرامی می داریم یاد و خاطره پدر موشکی ایران شهید دانشمند و پارسا حاج حسن طهرانی مقدم را و به روح پاکش درود می فرستیم.

حجت الاسلام خاضع گفت: باخبر شدیم حضرت آیت الله سیدهاشم رسولی محلاتی دعوت حق را لبیک گفتند ایشان نخستین رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور بودند و نمایندگی استان تهران را در دومین دوره مجلس خبرگان رهبری برعهده داشتند. تالیفات بسیار زیادی دارند که آثار ارزشمندی چون تاریخ اسلام و قصص قرآن از جمله آن هاست. رحلت این عالم ربانی را به محضر مبارک امام عصر و مقام معظم رهبری و عموم علاقمندان و ارادتمندان ایشان و همچنین به خانواده محترمش تسلیت عرض می کنم.

 

 

 


خروج