رئیس شورای هماهنگی تبلیغات کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

فتنه ۸۸ داراي ماهيت براندازانه و ساختارشکنانه بود/ضرورت بالابردن بصيرت عمومي جامعه

خاضع فتنه ۸۸ را داراي ماهيت براندازانه و ساختارشکنانه دانست و گفت: بايد به صورت مستمر بصيرت عمومي جامعه را بالا ببریم.

فتنه ۸۸ داراي ماهيت براندازانه و ساختارشکنانه بود/ضرورت بالابردن بصيرت عمومي جامعه

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «سیدجواد خاضع» ظهر امروز ( ۶ دی) به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج به مناسبت یوم الله «۹ دی»، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، اظهار داشت: این روز بزرگ از ایام الله است و در پی فتنه آمریکایی_صهیونیستی سال 88 در کشور ما اتفاق افتاد.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: هدف از این فتنه این بود که مردم را به عنوان پشتوانه اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر نظام قرار دهند و از طرفی این فتنه، توطئه ای برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

 وی ضمن تاکید بر اینکه مردم با خلق حماسه ۹ دي در سال ۸۸ آتش اين فتنه را خاموش کردند، یادآور شد: جريان فتنه و حاميان اين جريان، علاقه ‌مند به فراموش شدن حوادث سال ۸۸ هستند و با تظاهر به ضرورت تحکيم وحدت در جامعه، با بازخواني و کالبدشکافي فتنه ۸۸ به ‌عنوان يک مسئله اختلافي در جامعه مخالف هستند.

 خاضع با اشاره به اینکه لازمه درس گرفتن و عبرت‌آموزي از حوادث و فتنه های مهم گذشته، بازخواني فتنه ۸۸ و کالبدشکافي آن را ضروري مي‌کند، اضافه کرد: بايد به صورت مستمر بصيرت عمومي جامعه را بالا برد و خصوصاً جوانان را نسبت به مسائل انقلاب، توطئه‌ها و فتنه‌ها عليه انقلاب و نظام جمهوري اسلامي آشنا ساخت.

 این مسئول فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد به فرموده امیرمومنان در زمینه ویژگی های انسان با بصیرت اشاره کرد و گفت: حضرت امام علي (ع) مي‌فرمايند، «انسان با بصيرت داراي سه ويژگي است؛نخست  اینکه بصير کسي است که در مورد هر آنچه مي‌شنود فکر مي‌کند، دوم بصير کسي است که ظاهربين و سطحي‌نگر نيست و سوم، بصير کسي است که از حوادث تاريخي عبرت مي‌گيرد».

 وی خاطرنشان کرد: بنابراين برای جلوگیری از وقوع فتنه های دیگر و برای جلوگیری از تحریف وقایع و حقایق و برای افزايش بصيرت، بازخواني و تجزيه و تحليل حوادث گذشته لازم و ضروری است.

 خاضع تصریح کرد: فتنه و حوادث سال ۸۸ که پس از انتخابات و به بهانه واهی و دروغ بزرگ تقلب در انتخابات به‌ وقوع پيوست، از قبل برنامه‌ريزي شده و داراي ماهيت براندازانه و ساختارشکنانه بود.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این فتنه عظیم با طراحي استکبار جهاني در خارج از کشور و پياده‌سازي آن در داخل به وقوع پيوست.

 وی اذعان داشت: مدل استفاده شده براي این توطئه، انقلاب‌هاي رنگي يا کودتاهاي مخملي است که در بستر انتخابات فضای مناسب برای چنین کودتاها و فتنه هایی فراهم می شود.

 خاضع تاکید کرد: با توجه به این که انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم، ضرورت دارد که بدانیم در اين نوع روش براندازي، آمریکا و متحدانش در کشورهاي هدف، جريان غرب‌گرا را از طريق انتخابات، در حالي که امکان رأي‌آوري ندارد، با برهم زدن بازي انتخابات و فريب حاکميت، به قدرت مي‌رساند.

 این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هر چند با عنایت الهی، هوشیاری و بصیرت ملت ایران و هوشمندی، درایت و قاطعیت رهبر حکیم انقلاب فتنه ۸۸ ناکام ماند و در روز ۹ دی این فتنه بزرگ برچیده شد، ولی این فتنه خسارت های زیادی به انقلاب، کشور و به مردم وارد کرد.

 وی ضمن تاکید بر اینکه این فتنه باعث مخدوش شدن اعتماد بخشي از مردم نسبت به نظام شد و چهره نظام در عرصه بين الملل را مخدوش کرد، اضافه کرد: فتنه باعث ايجاد نگراني شديد در دل هواداران انقلاب اسلامي در جهان شد.

 خاضع با اشاره به اینکه فتنه کشور را به مدت هفت ماه دچار اغتشاش، ناامنی و آشوب کرد، ادامه داد: این کار فتنه گران به وحدت ملي و انسجام اسلامي آسیب وارد کرد.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فتنه ۸۸ خسارت هاي مالي فراوانی به اموال عمومي و خصوصي زد، گفت: تعدادي از حافظان نظم و امنيت مصدوم شدند و به شهادت رسیدند.

 وی یادآور شد: مشارکت حداکثری و رأي ۸۵ درصدي مردم که مي توانست پشتوانه اي براي پيشبرد اهداف ملي و بین المللی باشد، مخدوش شد و آسیب دید.

 خاضع ابراز داشت: اغتشاشات و فتنه باعث اميدواري دشمن در براندازی جمهوري اسلامي در داخل و ايجاد زمينه هاي تشديد تحريم هاي اقتصادي و ظالمانه دشمن شد.

 این مسئول فرهنگی گفت: حماسه عظیم ملت در ۹ دي با حضور گسترده و ميليوني مردم ايران در سراسر کشور در سال ۸۸ که براساس احساس تکليف ديني، بصيرت و دشمن‌شناسي و در جهت دفاع از انقلاب و نظام جمهوري اسلامي به صورت خودجوش پديد آمد، به جز با عنايات الهي ممکن نبود.

 وی تاکید کرد: شکست فتنه‌گران، خاموش کردن آتش فتنه و ناکام ساختن دشمنان ممکن نبود، مگر با حضور گسترده مردم در صحنه و اين حضور در ۹ دي محقق شد.

 خاضع ادامه داد: مقام معظم رهبري در خصوص يوم‌الله بودن اين روز مي‌فرمايند:« هر چه انسان در اطراف اين قضايا فکر مي‌کند، دست خداي متعال را، دست قدرت را، روح ولايت را، روح حسين‌بن‌علي‌(ع) را مي‌بيند. اين کارها، کارهايي نيست که با اراده امثال ما انجام بگيرد، اين کار خداست، اين دست قدرت الهي است».

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حماسه ۹ دي درس ها و پيام‌هاي مهمی داشت، گفت: این حماسه باعث خوابانیدن شعله‌هاي آتش فتنه و منزوي کردن فتنه‌گران به دست مردم شد.

 وی اظهار داشت: حماسه ۹ دی عظمت و شکوه ملت ايران را با مختصاتي چون عمل بر مبناي تکليف ديني، داشتن بصيرت سياسي و هوشمندي در برابر توطئه‌ها و فتنه‌هاي دشمنان، روحيه استکبارستيزي به نمایش گذاشت.

 خاضع حمايت همه‌جانبه مردم از نظام مقدس جمهوري اسلامي در برابر توطئه‌ها و فتنه‌ها و تجديد ميثاق مردم با آرمان‌هاي والای امام خميني(ره) و انقلاب اسلامي را از دیگر درس ها و پیام های مهم حماسه 9 دی عنوان کرد.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این حماسه تجلی عشق به ولايت، نمایش روحيه ولايت مداري و تجديد عهد و پيمان با مقام معظم رهبری بود.

 وی با بیان اینکه حماسه ۹ دی به هفت ماه آشوب‌ و ناآرامي‌ در کشور پایان داد، ابراز داشت: این حماسه مهر تأييدی بود بر صحت و سلامت انتخابات دهمين‌دوره رياست جمهوري و دروغ بزرگ فتنه گران مبنی بر تقلب در انتخابات را باطل کرد.

 خاضع یادآور شد: برای عبور از فتنه های دشمنان، باید همواره گوش به فرمان ولایت، رهبر عزیز و حکیم انقلاب باشیم که ملت و کشور ما همواره با تبعیت از مقام معظم رهبری، از گردنه های خطرناک به سلامت عبور کرده و بر تمامی دسیسه ها و توطئه های دشمنان فائق آمده است.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ان شاءالله دشمنان ملت ایران محکوم به شکست و ملت خداجو و مومن ایران اسلامی پیروز نهایی این مصاف خواهد بود که مصاف حق و باطل است و حق همیشه پیروز و باطل همیشه محکوم به شکست است؛ «و لینصرن الله من ینصره ؛ هرکس دین خدا را یاری کند خدای سبحان او را یاری خواهد کرد».


خروج