رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد:

حقوق بشر واقعی انسان ها فقط در سایه احکام نورانی اسلام محقق می شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حقوق بشر واقعی و حقیقی انسان ها و بشریت فقط در سایه احکام نورانی اسلام قابل تحقق است.

حقوق بشر واقعی انسان ها فقط در سایه احکام نورانی اسلام محقق می شود

به گزارش شورایهماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «سید جواد خاضع» با اشاره به هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی»،اظهار کرد: این هفته از 6 تا 12 تیرماه به نام هفته «بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نام گذاری شده است.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به فلسفه نام گذاری این هفته به این نام اشاره کرد و گفت: در چندسال گذشته معمولا به نام هفتم تیر مراسمی برگزار می شد که چندسالی با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری هفته ای تحت عنوان «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نام گذاری شده است.

 وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند «از هفتم تا 12 تیرماه شما ببینید چقدر ترور، قتل عام و کشتار در ایران اسلامی انجام شد و خوب است این هفتم تا 12 تیر را هفته حقوق بشر آمریکایی اعلام کنیم».

 خاضع یادآور شد: حوادثی که از هفتم تا 12 تیرماه اتفاق افتاده را مقام معظم رهبری فرمودند و بزرگوارانه و با تواضعی که همیشه دارند، به ششم تیرماه، «سالروز ترور نافرجام به معظم له» بود را اشاره نکردند که الحمدلله این ترور نافرجام بود و مقام معظم رهبری ذخیره ای برای ادامه رهبری انقلاب اسلامی ایران بود.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به حوادثی که در این فاصله زمانی اتفاق افتاد اشاره کرد و گفت: ششم تیرماه سال 1360 سوء قصد نافرجام به مقام معظم رهبری توسط گروهک تروریستی منافقین اتفاق افتاد، هفتم تیرماه سال 1360 بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی که منجر به شهادت حضرت آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران صدیق ایشان و اسلام و انقلاب بود که از این تعداد 21 نفر از حزب جمهوری اسلامی، 27 نفر از قوه مقننه و 24 نفر از قوه مجریه بودند.

 وی بمباران شیمیایی سردشت در هفتم تیر سال 1366 توسط هواپیماهای جنگی رژیم بعثی اتفاق افتاد و منجر به شهادت 110 نفر و مجروح شدن پنج هزار نفر شد را از دیگر حوادث دانست و عنوان کرد: به شهادت رساندن رئیس زندان اوین در هشتم تیرماه سال 1360، به شهادت رساندن آیت الله صدوقی، نماینده امام و امام جمعه یزد در 11 تیرماه سال 1361 توسط اعضای گروهک تروریستی منافقین و 12 تیرماه سال 1367 شلیک موشک آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرباس توسط «ناو آمریکایی وینسنس» در 12 تیرماه سال 1367 که بر اثر این حادثه همه 290 مسافر و خدمه این هواپیما به شهادت رسیدند که از جمله آنها، 66 کودک زیر 13 سال، 53 نفر زن و 46 نفر تبعه کشورهای دیگر بودند.

 خاضع خاطرنشان کرد: به دلیل مجموع این حوادثی که از هفتم تا 12 تیرماه در این بازه زمانی سال های مختلف اتفاق افتاد، این هفته به نام «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» نام گذاری شد.

 این فعال فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران که قربانی خشونت و ترور است، تاکنون بیش از 17 هزار انسان بیگناه از انسان های عادی در کوچه و بازار گرفته تا مسئولان تراز اول کشور ایران توسط منافقین کوردل که امروزه در آمریکا و اروپا حضور دارند، به شهادت رسیدند.

 وی اذعان کرد: آمریکایی که بیشترین ناقض حقوق بشر در دنیا است، خود را سردمدار دموکراسی، آزادی، مدافع حقوق بشر و مدافع دموکراسی در دنیا معرفی می کند.

 خاضع اظهار کرد: نخستین اصل اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل می گوید «همه افراد بشر آزاد زاده می شوند و از لحاظ حیثیت، کرامت و حقوق با هم برابر هستند، اما ما در آمریکا می بینیم این روزها حقوق سیاه پوستان به صورت روزانه نقض می شود و حتی در همین بحث کرونا آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا بیشتر از سفیدپوستان بود که نشانه تبعیض نژادی در این کشور است.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: قبل از اینکه علیه سیاه پوستان تبعیض نژادی باشد، اوایل تاسیس آمریکا که به دروغ «کریستف کلمب» را کاشف آمریکا معرفی کردند، سرخ پوستان زندگی می کردند و بومیان آمریکا را قتل و عام کردند.

 وی ضمن تاکید بر اینکه بنای آمریکا براساس قتل، غارت، کشتار و نقض حقوق بشر بنیان گذاشته شده، یادآور شد: حمایت آمریکا از رژیم سعودی که چندسالی در یمن جنایت هایی را مرتکب می شوند، حمایت آمریکا از جنایت رژیم صهیونیستی که سالها در فلسطین جنایت می کنند، جنایت های آمریکا در عراق، سوریه، لیبی، افغانستان و سایر کشورها، تاسیس داعش و القائده توسط آمریکا به اذعان خودشان و قتل سیاه پوست «جورج فلوید» توسط پلیس آمریکا که وحشی گری تمام عیار و نماد نژادپرستی سیستماتیک در آمریکا بوده، حادثه طبیعی نیست و نشان می دهد نژادپرستی در آنجا موج می زند و علیه سیاه پوستان چه جنایت هایی را انجام می دهند.

 خاضع ابراز کرد: هم اکنون 31 روز است که آمریکا در آتش خشم مردم که ناشی از بی عدالتی و تبعیض نژادی است، شاهد هستیم که مجسمه های رهبران آمریکا در طول تاریخ به عنوان نمادهای سرمایه داری، بی عدالتی و استثمار بوده را به زیر کشیده شدند.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در اروپا همین گونه بود و اینها نشان دهنده این است که مردم آمریکا و اروپا از بی عدالتی و تبعیض نژادی خسته هستند.

 وی گفت: این مجسمه هایی که سرنگون شدند در واقع کل تاریخ تمدن غرب هستند و نشان می دهد آمریکا و اروپا و به طور کلی «لیبرال دموکراسی» در شرایط افول است و این نوید را می دهد که انشالله در آینده نزدیک شاهد فروپاشی امپیریالیسم آمریکا خواهیم بود.

 خاضع نقطه مقابل حقوق بشر غربی و آمریکایی را، حقوق بشر اسلامی دانست و اضافه کرد: نقطه مقابل دموکراسی غربی، مردم سالاری دینی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: اسلام در بیش از هزار و 441 سال پیش به ما آموخت که نه سفیدپوستان بر سیاه پوستان برتری دارند و نه سیاه پوستان بر سفیدپوستان، نه عرب بر عجم و نه عجم بر عرب، نه آسیایی و آفریقایی بر اروپایی و نه اروپایی بر آفریقایی و آسیایی و نه آمریکایی و اروپایی بر دیگران هیچ برتری ندارند؛ بلکه برترین انسان ها، باتقواترین انسان ها نزد خداوند است.

 وی خاطرنشان کرد: حقوق بشر واقعی و حقیقی انسان ها و بشریت فقط در سایه احکام نورانی اسلام قابل تحقق است.

 خاضع اظهار کرد: از مجموع این حوادث این نتیجه را می گیریم که آمریکا به تعبیر مقام معظم رهبری «هرکشوری در دنیا بخواهد از حقوق بشر حرف بزند، آمریکا حق ندارد که در این زمینه حرف بزند، چون بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در دنیا همین آمریکای جنایتکار است».

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: «هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی» فرصت مناسبی است تا ما به افشای ماهیت ضدبشری و جنایتکارانه آمریکا بپردازیم و چهره واقعی و خبیث و تروریستی آمریکا را آشکار کنیم.

 وی با بیان اینکه اصحاب رسانه می توانند موارد نقض حقوق بشر آمریکا را افشا کنند، گفت: صدا و سیما و همه نهادها و دستگاه های فرهنگی متولی این موضوع در این هفته در راستای افشای ماهیت جنایتکارانه آمریکا، در دستور کار داشته باشند.

 خاضع به برنامه ها و انتظارات اشاره کرد و گفت: صدا و سیما در راستای بحث افشای حقوق بشر آمریکایی و حتی مقایسه «حقوق بشر از دیدگاه غرب و اسلام» میزگردهای تحلیلی و تبیینی دلشته باشد.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بررسی علل و ابعاد فاجعه هفتم تیر و ترورهای انجام شده، تبلیغات و فضاسازی شهری در سطح شهر، تهیه محتوا در فضای مجازی برای افشای جنایت های آمریکا و حقوق بشر ادعایی آنها می تواند در این راستا موثر باشد.

 وی با بیان اینکه ائمه جمعه در این هفته به این موضوع پرداختند، گفت: شعار هفته امسال «آمریکا مظهر کشتار نژادپرستی و استثمار جهانی؛ منفورترین ناقض حقوق بشر» که دستگاه ها می توانند در مکاتبات خود این شعار را در این هفته داشته باشند.

 خاضع در ادامه، با بیان اینکه گاهی شبهه هایی مطرح می شود که نظام جمهوری اسلامی آمریکا را تحریک می کند، اضافه کرد: باید گفت چرا آمریکا از آن طرف دنیا در منطقه ما حضور داشته باشد؟، دوم قبل از انقلاب آمریکا در کشور ما مرتکب جنایت شده بود و آن زمان ولایت فقیه و جمهوری اسلامی نبود، سپاه پاسداران و موشک نبود؛ بلکه آمریکا خوی جنایتکارانه دارد و خوی او ضدحقوق بشری بود و ربطی به انقلاب ندارد.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: در کشورهای عراق، سوریه، لیبی و هرجایی که حقوق بشر نقض می شود، آمریکا حضور دارد و از دید سردمداران آمریکا، سیاه پوستان این کشور را بشر حساب نمی کنند چه برسد به مردم منطقه آسیا، ایران، افغانستان، لیبی و دیگر کشورها طبق تفکر سرمایه داری این مردم را بشر حساب نمی کنند.


خروج