امام جمعه موقت یاسوج:

توجه به مسائل روحی و اخلاقی بیشتر از نیازمندی های مادی است

موسوی اعظم نیازمندی های ما به مسائل روحی و اخلاقی را به مراتب بیشتر از نیازمندی های مادی دانست و گفت: اگر در زمینه مسائل عبادی و فقر توجه داشته باشیم، وضعیت تغییر خواهد کرد.

توجه به مسائل روحی و اخلاقی بیشتر از نیازمندی های مادی است

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «سیدعلی صالح موسوی اعظم» ظهر امروز (27 تیر ماه) در خطبه های نماز جمعه شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوا و پرهیزگاری، اظهار کرد: انسان های با تقوا اگر زمینه های گناه برای آنها رخ دهد، از آن دوری می کنند.

  امام جمعه موقت شهر یاسوج شرط قبولی اعمال را اخلاص دانست و گفت: انسان ها باید برای رضایت خداوند متعال گام بردارند.

  وی به اهمیت و تاکید دین مبین اسلام مبنی بر احترام و نیکی به پدر و مادر اشاره کرد و ادامه داد: انسان باید به پدر و مادر خود نیکی کند، زیرا از تاکیدهای دین اسلام است.

  موسوی اعظم ضمن تاکید بر قدردانی از زحمات والدین، اضافه کرد: رعایت امر والدین در مواردی مانند انجام معاصی واجب نیست.

  خطیب جمعه موقت یاسوج در خطبه دوم نماز جمعه این شهر با اشاره به نیازمندی و فقر انسان در برابر خداوند متعال، گفت: انسان اگر متوجه ضعف و ناتوانی خود در برابر خداوند متعال شود، در برابر او می تواند مطیع باشد.

  وی به توانایی ها و قدرت امت های گذشته اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از گذشتگان به دلیل تمرد از فرمان الهی دچار نابودی شدند، اگر به اندازه ناچیزی که از کرونا ترس داریم، متوجه مرگ و ترس از آن بودیم، نافرمانی خداوند متعال را انجام نمی دادیم.

  موسوی اعظم ضمن اذعان به رشد بی تقوایی در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: اخلاق و مقوله های خلاف ارزش مانند پارتی بازی ها رشد داشته و تا برطرف شود، نیاز به کار فرهنگی فراوان دارد.

  امام جمعه موقت شهر یاسوج گفت: کسانی و کشورهایی که امید به دشمنان بسته بودند امروز وضعیت نابسامان و فلاکت باری دارند.

  وی گفت: امروز مشکلات ناشی از کرونا که در غرب وجود دارد در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و تعداد زیاد تلفات انسانی و مادی نشانه بارز این ادعا است.


خروج