تهدید به «ضربه متقابل» خواب ترامپ را آشفته کرد

امام جمعه دهدشت گفت: پیام تهدیدآمیز رهبر انقلاب به آمریکایی‌ها خواب ترامپ و نوکران جیره‌خوارش را آشفته کرد.

تهدید به «ضربه متقابل» خواب ترامپ را آشفته کرد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به در پیش بودن سالروز اقامه اولین نماز جمعه در مرداد سال۵۸  به امامت آیت الله طالقانی، اظهار داشت: در روایات دینی و احادیث اهل بیت نسبت به فریضه نماز جمعه تأکید فراوان شده است.

امام جمعه دهدشت با استناد به حدیثی درباره اهمیت نماز جمعه گفت:اگر کسی نماز جمعه را ترک کند برای او آثاری خواهد داشت؛ اولین اثرش این است که کار او سامان پیدا نمی‌کند و زندگی او برکت ندارد.

وحدانی‌فر در ادامه تبیین آثار مترتب بر سبک شماردن نماز جمعه، تصریح کرد: برای چنین فردی نمازی نیست، زکات، حج و روزه برای او نیست و بدانید کار نیکی برای او محاسبه نمی‌شود مگر اینکه توبه کند.

خطیب نماز جمعه دهدشت گفت: نماز جمعه با «یا ایها الذین امنو» شروع می‌شود و حج مساکین است،تنها نمازی است که فرمان ترک داد و ستد را همراه دارد، مسافر اگر در نماز جمعه شرکت کند ثوابش از کسی که مسافر نیست بیشتر است.

وحدانی‌فر جایگاه نماز جمعه را والا دانست و گفت: رهبر انقلاب سه شاخصه برای نهاد نماز جمعه و امام جمعه بیان می فرمایند که عبارتند از«مردمی بودن، انقلابی بودن و جهادی بودن.»

وی با اشاره به اینکه در آستانه عید قربان قرار داریم، اهمیت قربانی کردن را متذکر شد و گفت: ضمن قربانی نفس هر کس توانایی دارد قربانی کند و به نیازمندان هدیه دهد زیرا با اولین قطره قربانی که بر زمین می‌ریزد خداوند گناهان او را می ‌بخشد و برکتش را به شما برمی‌گرداند.

امام جمعه دهدشت سفر اخیر نخست وزیر عراق به تهران را یادآور شد و با مهم خواندن مناسبات تاریخی جمهوری اسلامی ایران و عراق تصریح کرد: علاوه بر مسایل تاریخی، مذهبی و شیعی مردم عراق نسبت جمهوری اسلامی اسلامی نگاه عاطفی دارند.

وی با بیان اینکه سفر الکاظمی در شرایط حساس منطقه ای و بین المللی ویژه است، به تبیین بخشی از صحبت‌های رهبر انقلاب در این دیدار پرداخت و گفت: رهبر  انقلاب در خصوص شهادت سردار سلیمانی در خاک عراق آن را مهمان‌کشی دانسته و نکاتی ایراد داشتند و فرمودند که قطعا جمهوری اسلامی ضربه سنگینی به عوامل این جنایت خواهد زد. با این جمله خواب ترامپ و جیره‌خواران او آشفته شد.

وحدانی‌فر تأکید کرد:هم ترامپ هم نوکران دست نشانده‌اش بدانند جمهوری اسلامی در اولین فرصت پاسخ قاطع محکم و ویران‌گر خواهد داد.

وی با بیان اینکه از این مسئله به آسانی نخواهیم گذشت، افزود: منتظر فرصت هستیم.

خطیب نماز جمعه دهدشت با تأکید بر اینکه ما سکوت نخواهیم کرد و آرام نخواهیم گرفت، ادامه داد:ممکن است از خون حاج قاسم بگذریم و فراموش کنیم ولی اشک‌ها و ناله‌های رهبرمان را فراموش نمی‌کنیم و انتقام اشک‌ها را هم به لطف خداوند خواهیم گرفت.

وی تصریح کرد: آقای الکاظمی بر لبه تیز شیمشر است، پارلمان عراق برای خروج نیروهای آمریکایی شش ماه فرصت داده است توجه داشته باشد.

وحدانی‌فر افزود: در رابطه با منطقه برای مصالح سکوت کردیم اما با اذن رهبری کاری می کنیم که در قلب امریکا مکتوب شود و ماندگار بماند.
امام جمعه دهدشت همچنین با اشاره به شدت گرمای هوا در دهدشت گفت: این گرما باعث بالا رفتن مصرف برق شده است از مردم می‌خواهیم مصرف را مدیریت کنند تا خاموشی پیش نیاید.خروج