سیر صعودی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ مردم به حرمت سربازان سلامت، بهداشت را رعایت کنند

امام جمعه موقت یاسوج گفت: بیماری کرونا در استان سیر صعودی دارد و مردم باید بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سیر صعودی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ مردم به حرمت سربازان سلامت، بهداشت را رعایت کنند

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام سیروس حکمتی‌نیک در خطبه‌های نماز جمعه امروز سوم مرداد 99 شهر یاسوج، با تسلیت هفتم ذی‌حجه سالروز شهادت امام محمدباقر (ع) اظهار کرد: آن حضرت شکافنده علوم و دانش‌ها و دوران زندگی آن حضرت اوج انتشار علم و دانش بود و آن امام همام استفاده بهینه‌ای برای ترویج آموزه‌های دینی و احکام اسلامی از زمان خود کرد.

وی به 5 مرداد 58 سالروز اقامه اولین نماز سیاسی عبادی جمعه در تهران توسط آیت‌الله طالقانی اشاره کرد و گفت: برپایی نماز جمعه آثار و برکات ارزشمندی دارد و ائمه جمعه در هر دو خطبه مسائل عقیدتی و روز جامعه را برای مردم بیان و تبیین و تشریح می‌کنند.

امام جمعه موقت یاسوج به نهم ذی حجه روز عرفه اشاره کرد و گفت: عرفه روز مهم و روز دعا و نیایش است و انتظار می‌رود مردم استان استفاده معنوی لازم را از این روز ببرند و یکی از دعاهای مهم دعای عرفه امام حسین(ع) با مضامین باالی دینی است.

حکمتی‌نیک به نهم مرداد سال 66 اشاره کرد که جنایت آل سعود دست به کشتار جمعی از زائران ایرانی بیت‌الله الحرام در مکه مکرمه زدند و اظهار داشت: آل سعود دارای خباثت بوده و مایه ننگ جهان اسلام و نوکر حلقه به گوش امریکا و اسرائیل است.

این خطیب جمعه در انتها به موضوع کرونا اشاره کرد و گفت: ماه‌هاست که جهان و بشریت درگیر یک میهمان ناخوانده به نام کرونا هستند و تاکنون عده‌ای را از بین برده و همه دنیا درگیر این ویروس و بیماری هستند و تا زمانی که واکسن و داروی آن ساخته شود باید مردم جهت حفظ سلامت خود مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

حکمتی‌نیک یادآور اشد: این بیماری در استان سیر صعودی دارد و مردم باید بیشتر رعایت کنند متولیان حوزه سلامت در کشور و استان تاکنون از هیچ تلاشی دریغ نکرده‌‌اند و در آینده نیز چنین خواهد بود و با رعایت دستورالعمل‌ها باید قدردان این زحمات باشیم.


خروج