مراسم بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی در شهر یاسوج و مصلاها و مساجد جامع دیگر شهرستان‌های استان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در بیانیه ای اعلام کرد مراسم بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) شهر یاسوج و مصلاها و مساجد جامع دیگر شهرستان‌های استان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

مراسم بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی در شهر یاسوج و مصلاها و مساجد جامع دیگر شهرستان‌های استان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در این بیانیه آمده است:

شخصیت ممتاز و برجستۀ معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان الله علیه) با بهره‌مندی از ایمان، شجاعت، علم، اخلاص و توکل به حضرت باری‌تعالی همچون خورشیدی تابان در گیتی درخشید و با بهره گیری از فقه پویای محمدی(صلی الله علیه و آله) انقلابی را به ثمر رساند که از سوی تحلیل‌گران سیاسی جهان به‌عنوان معجزۀ قرن معرفی شد. تقوا و اخلاص، خرد و معرفت الهی، کلام راه‌نما و عمل صالح، حلم و متانت، تواضع و هوشیاری، همت بلند و ارادۀ پولادین، از بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شخصیتی جامع‌الابعاد و چهره‌ای مانا در اعصار تاریخ بشریت بر جای گذاشت که پس از انبیا و اوصیا (علیهم السلام) با هیچ شخصیتی قابل مقایسه نیست. امام خمینی (رحمت‌الله علیه) ودیعۀ الهی و حجت خداوند بر بشریت عصر حاضر بود.

به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری، امام خمینی (رحمت‌الله علیه) فاتح فتح الفتوح بود زیرا با پرورش نسلی جوان و انقلابی توانست نسخۀ حکومت ۲۵۰۰ سالۀ ستم‌شاهی ایران را درهم بپیچد و با توکل به خداوند متعال، انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی برساند و با پشتیبانی مردم نظام مقدس جمهوری اسلامی را مبتنی بر احکام مترقی دین مبین اسلام مستقر کند و با احیای ارزش‌های اسلامی، میراث بزرگ انقلاب اسلامی را برای هدایت بشریت بر‌جای گذارد.

امام خمینی(رحمت‌الله علیه) شخصیتی یگانه، دست‌نیافتنی، الگوی کامل یک مسلمان و نمونۀ برجسته یک رهبر اسلامی است که با اندیشۀ الهی، «ایاک نعبد و ایاک نستعین» را در عمل خویش مجسم کرد و به منبع لایزال قدرت الهی متصل شد و با برافراشتن پرچم اسلام در جهان، مسلمانان را از اسارت کفار نجات داد و به آنان غرور و خودباوری بخشید.

اگرچه رحلت و فقدان امام خوبیها برای ملت مسلمان و انقلابی ایران ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر بود اما به‌فضل خداوند تقدیر چنان رقم خورد که انتخاب خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به رهبری انقلاب اسلامی مرهمی بر قلب‌های جریحه دار و دل‌های سوگوار شد. اکنون ملت بزرگ ایران با رهبری داهیانه و پیامبرگونۀ امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) با تحقق بیانیۀ گام دوم انقلاب، ایران اسلامی را برای دومین مرحلۀ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی آماده ساخته و در مسیر تحقق آرمان والای انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمای حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) گام برمی‌دارد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن بزرگداشت یاد و خاطرۀ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رضوان ‌الله علیه) و شهدای گرانقدر قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به اطلاع عموم مردم ولایی و انقلابی استان می‌رساند مراسم بزرگداشت معمار کبیر انقلاب اسلامی در شهر یاسوج مرکز استان ساعت ۱۰ صبح روز چهار‌شنبه 14 خردادماه ۱۳۹۹ در مصلای امام خمینی شهر یاسوج و نیز در مصلاها و مساجد جامع دیگر شهرستان‌های استان با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.


خروج