1399/11/28

صدور انقلاب اسلامی یعنی جهانی‌سازی برای آینده‌ای بهتر

صدور انقلاب اسلامی، یعنی صدور ارزش‌هایی که می‌تواند به جهانی بهتر بیانجامد؛ تحقق این امر یعنی سوق دادن اذهان و قلب‌ها به سمت اسلام ناب که می‌تواند بشریت را از نظام سلطه خلاص کند.

صدور انقلاب اسلامی یعنی جهانی‌سازی برای آینده‌ای بهتر

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی؛ مسئله صدور انقلاب اسلامی که از همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی هم مطرح بود یک موضوع سخت افزاری نیست؛ بلکه مجموعه‌ای از آرمان‌ها و رویکردها، منش‌ها، رفتارها ،اصول و عقاید است که انقلاب اسلامی پیام‌آور آن بوده است.

انقلاب اسلامی ایران نه تنها در چارچوب جغرافیای ایران، بلکه در فراتر از مرزهای جغرافیایی کشور مخاطبین خود را داشته است که به دنبال این بودند تا از چنین رویکرد مبارزه با استکبار الگو بگیرند.

ملت‌های مسلمان در آسیا، آفریقا، اروپا و حتی مستضعفین جهان در آمریکای لاتین پیام‌های انقلاب اسلامی را به عنوان یک مجموعه دارای جذابیت مورد توجه قرار داده‌اند و به همین جهت است که در برخی از اسناد بالادستی جمهوری اسلامی ایران موضوع الهام‌بخشی از انقلاب به سایر ملل مطرح شده است.

امروز رویکردهای فرهنگی جمهوری اسلامی و نوع نگاه فرهنگی و اجتماعی ما به عنوان یک مبحث دارای اهمیت در سایر ملت‌ها در مراکز دانشگاهی، پژوهشی و حتی مجموعه‌های مذهبی، ساختارها و افرادی که در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت می‌کنند، مورد عنایت ویژه قرار گرفته است.

اندیشمندان بسیاری در دنیای امروز نقش و جایگاه جمهوری اسلامی را به عنوان یک جایگاه رفیعی که توانسته بالاترین هدف از استقلال سیاسی را ایجاد کند و بیشترین میزان توان و قدرت داخلی را در مقابله با نظام سلطه مهیا کند، مورد توجه قرار داده‌اند.

صدور انقلاب اسلامی، یعنی صدور ارزش‌هایی که می‌تواند به جهانی بهتر بیانجامد؛ صدور انقلاب اسلامی یعنی بتوانیم دنیایی به دور از ظلم و ستم داشته باشیم. صدور انقلاب اسلامی یک هدف متعالی بوده و کشورگشایی نیست؛ بلکه سوق دادن اذهان و قلب‌ها به سمت اسلام ناب است که می‌تواند بشریت را از نظام سلطه خلاص کند.

مقاومت مردم در صحنه انقلاب و تلاش آن‌ها در پیروزی و رسیدن به آرمان‌ها و اهداف آن با وجود همه ناملایمات و سختی‌ها به الگویی برای ملت های مستضعف دیگر تبدیل شده است. عباس مقتدایی


خروج