1399/11/20

یادواره ۱۰۲ شهید فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

به مناسبت دهه فجر انقلاب، اولین یادواره سرداران و ۱۰۲ شهید جامعه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

یادواره ۱۰۲ شهید فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، امروز دوشنبه (۲۰ بهمن) به مناسبت دهه فجر، اولین یادواره سرداران و ۱۰۲ شهید جامعه فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا، مسئولان استان، فرهنگیان و با اجرای برنامه های ویژه فجر انقلاب، در یاسوج برگزار شد.

 در این آئین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج گفت: انقلاب های متعددی در دنیا به وقوع پیوست اما رهبری، اتکا به خداوند متعال و وحدت مردم، ویژگی های خاص انقلاب اسلامی در دهه فجر 57 بود.

«سید نصیر حسینی» با بیان اینکه شهدا با اندیشه الهی برای ارزشهای دینی و پاسداشت آرمانهای انقلاب تا فدای جان خود و وصال حق در صحنه رزم ماندند؛ افزود: تمام قدرتها و همراهان استکبار جهانی در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی به مبارزه پرداختند و شهدا، فدائیان نظام شدند.

 وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ثمره خون شهیدان واندیشه والای آنان است، و امروز وظیفه ما در مقابل خون شهدا سنگین خواهد بود، چرا که آنان در دورانی، وظیفه خود را انجام دادند.

 همچنین در این آئین، مدیرکل آموزش و پرورش استان، گفت: بیش از 60 درصد فرهنگیان استان در دفاع مقدس حضور یافته و ۱۰۲ شهید فرهنگی و ۴۴۶ شهید دانش آموز به انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

 «هادی زارع پور»، با بیان اینکه شهدای فرهنگی، خالصانه از سنگر و جهاد علمی برای دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی، عازم صحنه های رزم شدند، افزود: دهه مبارک فجر یادآور حماسه بزرگ انقلاب مردمی به رهبری امام امت و میراث جاودان نسلهای آینده است.

 در ادامه رئیس سازمان بسیج فرهنگیان سپاه فتح استان، اظهار کرد: این یادواره با محوریت فجر (انقلاب، امام، شهدا) و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت یاد شهدای فرهنگی برگزار شد.

 «جاماسب بهمنیار» خاطر نشان کرد: در برنامه سالانه آموزش و پرورش و بسیج فرهنگیان با خانواده های معظم شهدای فرهنگی دیدار و از آنها تقدیر می شود.

 در این آئین از 10 خانواده شهید فرهنگی به نمایندگی از خانواده های معظم شهدا تجلیل شد.


خروج