1399/04/27
امام جمعه دهدشت:

توافق دوجانبه ایران و چین تحریم های ظالمانه را بیش از پیش بی اثر می کند

وحدانی فر به توافق ۲۵ ساله ایران و چین اشاره کرد و گفت: اجرای این برنامه تحریم های ظالمانه را بیش از پیش بی اثر می کند و فضا سازی چندین ساله عناصر داخلی و خارجی در انزوای ایران رنگ می بازد.

توافق دوجانبه ایران و چین تحریم های ظالمانه را بیش از پیش بی اثر می کند

   به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «علی وحدانی فر» امروز (۲۷ تیر ماه) در خطبه های نماز جمعه شهر دهدشت خود و همه نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت کرد و گفت: یکی از مصادیق تقوی مشارکت در خیرات و کمک به نیازمندان است.

 امام جمعه دهدشت ضمن تبریک سالروز ازدواج حضرت زهرا(س) و امام علی (ع)، اظهار کرد: چرا سن ازدواج بالا رفته و سخت گیری های فراوانی در این راه برای جوانان وجود دارد؟

 وی به انواع مشکلات پیش روی جوانان اشاره کرد و ادامه داد: برخی از موانع پیش روی آنها اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است.

 وحدانی فر به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس به صورت مجازی اشاره کرد و گفت: رهبری نقشه راهی برای ترسیم کلی برنامه های نظام با نگاهی ژرف و بلند اندیش فرمودند.

 امام جمعه دهدشت با اشاره به دیگر بیانات مقام معظم رهبری، یادآور شد: ایشان مجلس یازدهم را مجلس امید و انتظار مردم دانستند و مجلسی ها باید به این کلمات دقت کنند.

 وی خاطرنشان کرد: مردم علی رغم فشارهای رسانه ها و هجمه های فراوان دشمن به دلیل امیدواری پای صندوق های رای آمدند.

 وحدانی فر ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیگر بیانات خود مجلس اخیر را یکی از انقلابی ترین مجلس دوران انقلاب دانستند و این سند افتخاری است برای مجلس نشینان و آنها باید از این عنوان ها مراقبت کنند و در روز قیامت باید جوابگوی این تعاریف و تمجیدهای ولی فقیه باشند.

 خطیب جمعه دهدشت با اشاره به مشکلات مختلف اقتصادی در جامعه، گفت: مشکلات اقتصادی در جامعه وجود دارد، اما عدم برنامه ریزی مسئولین موجب تشدید بسیاری از مشکلات می شود.

 وی گفت: عدم برنامه ریزی و رفع مشکلات توسط مسئولین کار را به جایی رساند که مراجع از لفظ بی خیالی استفاده کنند، چرا مسئولین برنامه ای ندارند و اگر هست چرا آنها را با مردم مطرح نمی کنند؟

 وحدانی فر اضافه کرد: گرانی های مختلف، مشکلات بنگاه های تولیدی، مشکل مسکن و برخی مشکلات از این دست از جمله مسائلی است که جامعه امروز با آن دست و پنجه نرم می کند.

 امام جمعه دهدشت اضافه کرد: امروز کسی نمی تواند خانه اجاره کند، چرا که قیمت اجاره بهای مسکن به شدت افزایش  پیدا کرده و برخی از صاحب خانه ها باید منصف باشند، این خانه ها را که قرار نیست با خود به آن دنیا ببرید.

 وی به ظرفیت های مختلف کشور اشاره کرد و یادآور شد: ظرفیت های مادی و معنوی فراوانی در کشور وجود دارد و تا کی باید بنشینیم و ببینیم که برجام به کجا می رسید و از ظرفیت های کشورمان استفاده نکنیم.

 وحدانی فر گفت: صادرات ما به افغانستان و پاکستان بسیار بیشتر از اروپا بوده، اما باز هم ما منتظر چراغ سبز اروپا و غرب نشسته و هیچ کاری نمی کنیم.

 امام جمعه دهدشت در ادامه به دیگر بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند« مجلس به جای استیضاح از دولت بخواهد که پای کار بیاید و مشکلات را حل کند».

 وی با خطاب قرار دادن وزرای دولت گفت: انتظار نداریم که وزرا برای بررسی مشکلات به دهدشت بیایند، اما توصیه می کنم که وزرا یک تهران گردی انجام دهند و مشکلات مردم را ببینند که چگونه در مقابل مشکلات مقاومت می کنند و پای نظام و ملت خود ایستاده اند.

 وحدانی فر با ابراز نگرانی در مورد نوسانات بازار هم خاطرنشان کرد: مسئله گرانی بسیار عجیب است و روزانه و لحظه ای قیمت ها بالا می رود که نشان دهنده این است کارها به خوبی انجام نمی شود.

 امام جمعه دهدشت با اشاره به صحبت اخیر مقام معظم رهبری گفت: رهبری در مورد مسئله کرونا فرمودند «من از آن پرستار خجالت می کشم» و این یعنی همه جامعه تکلیف شرعی و اخلاقی دارند و باید ماسک بزنند و همیشه از مشکلات فراوان دم می زنند و خود مشکل آفرینی می کنند.

 وی اظهار کرد: این روزها ماجرای توافق ۲۵ ساله ایران و چین مطرح می شود و سر و صدای فراوانی ایجاد کرده و غربگرایان و غرب گدایان صدایشان درآمده، در حالی که اگر این توافق با غرب انجام می شد هیچ کس صدایش در نمی آمد.

 وحدانی فر اضافه کرد: این توافق هنوز اجرا و تصویب نشده و مسئله برجام موجب شد تا مراودات با چین تا سال ۹۷ به جایی نرسد و فعلا نیز این توافق در حال بررسی است.

 امام جمعه دهدشت ادامه داد: نکته دوم این است که اجرای این برنامه تحریم های ظالمانه را بیش از پیش بی اثر می کند و فضا سازی چندین ساله عناصر داخلی و خارجی در انزوای ایران رنگ می بازد و این نشان دهنده تعامل ایران با جهان است.

 وی به فواید تعامل اقتصادی با بازار شرق اشاره کرد و گفت: ترجیح بازار شرق به غرب دلایلی دارد که دسترسی بالا، اثرگذاری کمتر غرب، وجود تکنولوژی جدید، حذف سیطره دلار و موارد مختلف از جمله فواید این توافق است.


خروج