1399/10/12
امام جمعه یاسوج:

تشییع سپهبد سلیمانی وحشت دشمنان را بیشتر و باعث وحدت و انسجام ملی شد

آیت الله حسینی با اشاره به تشییع سپهبد «شهید حاج قاسم سلیمانی»، گفت: دشنمنان با این تشییع باشکوه به وحشت افتادند و انسجام و وحدت ملی با این تشییع بیشتر شد.

تشییع سپهبد سلیمانی وحشت دشمنان را بیشتر و باعث وحدت و انسجام ملی شد

 به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله «سید نصیر حسینی» ظهر امروز (12 دی ماه) در خطبه های عبادی نماز جمعه شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوا و دروی از گناه و معصیت، اظهار کرد: اگر انسان مکلف و با اراده اهل تقوا و مسیر خدایی بود، مسیر بهشت را در پیش گرفته است.

 امام جمعه یاسوج گفت: اگر انسانی از معنویت، عبادت و حلال و حرام خداوند گریزان بود، مسیر جهنم را انتخاب کرده است.

 وی ضمن تاکید بر اینکه در روز قیامت حقیقت نماز، واجبات، گناه و در کل همه اعمال انسان آشکار می شود، ادامه داد: اگر کسی ماقب مرگ است، باید برای آخرت خود توشه برداشته و در مسیر به سوی خیرات با سرعت حرکت کند.

 آیت الله حسینی با اشاره به اینکه انسان گناهکار به واسطه اعمال بد خود هلاک می شود، یادآور شد: خداوند راه روشن و ابزارهای لازم برای حرکت در این مسیر را به انسان نشان داده است.

 نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انسان ها در مسیر گناه و خطا هزینه های بسیاری را متحمل می شوند، گفت: همان طور که انسان نتیجه اعمال بد خود را در این دنیا و آخرت مشاهده می کند، نتیجه اعمال خوب نیز به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

 وی ضمن تاکید بر اینکه عمل به دستورات الهی باعث رشد اخلاقی انسان در جامعه می شود، گفت: در نقطه مقابل بی نمازی و بی روزه ای آثار شوم و خطرناکی برای انسان دارد.

 آیت الله حسینی در خطبه سیاسی نماز جمعه امروز شهر یاسوج ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی، به مناسبت های هفته و سالروز شهادت سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» شاره کرد و گفت: شهید سلیمانی شخصیتی جهانی بود و در دل های مسلمانان و شیعیان جای گرفت.

 امام جمعه شهر یاسوج با اشاره به اینکه گاهی اوقات حتی انسان های بد نیز شخصیت جهانی پیدا می کنند، خاطرنشان کرد: ترامپ یک شخصیت جهانی شد ولی این شخصیت به دلیل اینکه انسانی با چهره شیطانی بود و بر طبل جنگ می کوبید به این شهرت رسید.

 وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی اوصافی داشت که جهانی شد، تاکید کرد: این شهید بزرگوار در بعد اخلاقی و معنوی شخصیت جهانی پیدا کرد و سرنوشت ساز شد.

 آیت الله حسینی شجاعت و جسارت کامل در وجود سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» برای دفاع از ملت و کشور تحت فرمان ولی فقیه را از ویژگی های سردار دل ها دانست و اضافه کرد: اخلاص، ولایت مداری و روحیه انقلابی ، اخلاق و معنویت در این شهید بزرگوار نمودار بود.

 نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» تدبیر نظامی و دیپلماسی داشت و باعث شد نقش موثری در دنیای امروزی داشته باشد.

 وی اظهار کرد: کشورهای دنیا همه ابزار خود را به میدان آوردند و آمریکا با تاسیس داعش تلاش کرد به اسلام و مسلمانان ضربه وارد کنند که با تدبیر این شهید بزرگوار نقشه ها و توطئه های آنها نقش برآب شد.

 آیت الله حسینی به نابودی زیرساخت های کشورهای عراق و سوریه توسط داعش با حمایت دشمنان اشاره کرد و گفت: این اقدامات با هدف تضعیف قدرت مسلمانان و فراهم کردن حاشیه امنی برای اسرائیل صورت گرفت، ولی سپهبد سلیمانی این توطئه ها را درهم شکست و خداوند به برکت این مجاهدت و تفکر، شهادت را نصیب ایشان کرد.

 امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه شهادت نصیب هر کسی نمی شود، تصریح کرد: دشمنان گفتند ما او را حذف کردیم، ولی وقتی شهید بر روز زمین می افتد تازه شکوفا می شود و طوفان به پا می کند.

 وی نمونه این طوفان را تشییع میلیونی پیکر پاک شهید سپهبد سلمیانی دانست و اضافه کرد: دشمنان با این تشییع باشکوه به وحشت افتادند و انسجام و وحدت ملی با این تشییع بیشتر شد.

 آیت الله حسینی با اشاره به موشک های شلیک شده به پایگاه آمریکایی «عین الاسد» در عراق، اظهار کرد: ایران اسلامی برای نخستین بار بعد از جنگ جهانی دوم با حمله به این پایگاه هیمنه آمریکا را درهم شکست و انشالله به زودی شاهد خروج و قطع پای آمریکا از منطقه خواهسم بود.

 نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد به 17 دی ماه، سالروز اجرای طرح استعماری کشف و حذف حجاب به دستور رضاخان در سال 1314 در کشورمان اشاره کرد و گفت: حجاب از ضرورت های دین خدا بوده و این حرکت رضاخان خبیث در راستای تقابل دین و فرمان خدا انجام گرفت.

 وی کشف حجاب و بی حجابی را مقدمه ای برای بی عفتی در جامعه دانست و یادآور شد: درصد بالایی از فرزندان کشورهای غربی، از رابطه نامشروع هستند که از اخلاق و معنویت چیزی نمی فهمند.

 آیت الله حسینی به 13 دی ماه، سالروز پیام تاریخی حضرت امام راحل عظیم الشان به کورباچف رهبر شوروی سابق در سال 1367 اشاره کرد و گفت: آنچه که امام پیش بینی کرده بود، به وقوع پیوست و فروپاشی شوروی صورت گرفت.

 امام جمعه یاسوج با اشره به اینکه این نامه آهنگ پایان به تفکر کمونیستی بودف گفت: امام فرمود «این تفکر و اندیشه در زباله دان های تاریخ باید پیدا شود» و این کار نیز اتفاق افتاد و بی دینی و خدا انکاری در نظام عالم وجود ندارد، گرچه برخی از کومونیست ها معتقد هستند ما منکر خداوند نیستیم، ولی قائل به مبدا هستیم.

 وی خاطرنشان کرد: نفی خدا در طول تاریخ بوده و امام پیش بینی کرد که «غرب و غرب گرایی یک سراب است و اگر می خواهید تغییر فکر، اندیشه و مکتب بدهید تنها راه اسلام است که باید شما آن را انتخاب کنید».

 آیت الله حسینی گفت: حضرت امام وظیفه و رسالت الهی خود را انجام داد، هرچند آنها جهالت کردند و توجهی به نامه امام مثل نامه های حضرت محمد (ص) بود که در آن زمان به پادشاهان عصر خودش نوشت و آنها را به اسلام دعوت کرد.


خروج