1399/10/14

برپایی محفل ادبی شعر شهادت با حضور شاعران برجسته در دنا

محفل ادبی شعر شهادت با حضور شاعران برجسته به مناسبت یکمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در دنا برپا شد.

برپایی محفل ادبی شعر شهادت با حضور شاعران برجسته در دنا

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، محفل ادبی شعر شهادت به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا با حضور شاعران برتر، فرماندار دنا، امام جمعه شهر سی‌سخت، فرمانده نیروی انتظامی دنا و اعضای شورای اداری در دنا  برپا شد.

به گزارش فارس؛ در راستای گرامیداشت یکمین سالگرد شهادت سردار رشید جهان اسلام، سپهبد حاج  قاسم سلیمانی و چهلمین روز شهادت دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده محفل ادبی شعر شهادت با حضور شاعران توانمند شهرستان دنا در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان دنا برگزار شد.

پناهی فرماندار دنا در محفل ادبی شعر شهادت گفت: شهادت شهید سلیمانی اقیانوسی از دلدادگی و محبت نسبت به این سردار شهید را در جهان اسلام و میان آزادیخواهان عالم و تمامی ملت سوگوار ایران پدید آورد که نمونه آن را کمتر می‌توان یافت.

فرماندار دنا در ادامه گفت: هیچ چیزی مثل شهادت شهید سلیمانی نمی‌توانست چهره وقیح و ناپاک امپریالیسم و آمریکا را برای ملت ایران آشکار سازد که اینها هیچگاه از کینه و عداوت خود نسبت به مردم مومن و متعهد ایران کوتاه نخواهند آمد.

این مسئول عشق و دلدادگی ملت ایران به سردار دلها را یادآور شد و گفت: شایسته بود یاد و نام آن شهید سعید در مجلسی بزرگ که در شأن و جایگاه ایشان و ملت بزرگ و عزادار ایران بود برگزار شود که شرایط حاد و خاص کشور و لزوم تندرستی ملی و عبور از شرایط کرونا مانع از اجرای این برنامه در فضای گسترده و اقشار مختلف مردم بود.

پناهی با گرامیداشت یاد و نام آیت الله مصباح یزدی، آن عالم فقید را فقیهی مبارز و دارای کتاب و تالیفات متعدد دانست.

حجه الاسلام مصباح نژاد امام جمعه شهرستان دنا در سخنرانی این مراسم با تشکر از بانیان و برگزار کنندگان این محفل ادبی که برای قدرشناسی از سردار دلها برگزار شده گفت: حق این بود که این برنامه که با حضور نخبگان برگزار گردیده با حضور عموم مردم برگزار می شد و به نحو شایسته ای از تلاشها و خدمات آن شهید تجلیل می‌شد چرا که مردم ایران به حقیقت قدرشناس‌اند.

امام جمعه شهرستان دنا در ادامه شهید سلیمانی را عاشق و شیفته خدمت و تلاشگری در راه از بین بردن آلام مستضعفین و مسلمین و چهره ای بین المللی دانست که برای نابودی ستمگران از هیچ کوششی فرو گذار نکرد.

مصباح نژاد ولایت پذیری شهید سلیمانی را امری بزرگ بیان کرد و گفت: شهید سلیمانی مطیع اوامر رهبری بود و این دلبستگی نسبت به رهبری بود که رهبر فرزانه انقلاب او را رفیق سعید خویش خطاب کرد. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی یاد و نام ایت الله مصباح یزدی را گرامی داشت و ایشان را فردی عالم و مبارز فکری در برابر کژی‌ها و منحرفین دانست و برای آن مجاهد نستوه آرزوی علو درجات و غفران الهی کرد.

سرهنگ ستوده نیا فرمانده سپاه ناحیه دنا هم با تشکر از برپایی این محفل و حضور نخبگان و شعرا در مراسم سالگرد شهید سلیمانی و شهید فخری‌زاده گفت: شهید سلیمانی برای همیشه در قلب و جان و وجود ملی ایرانیان و دلدادگان به اسلام در تمامی اقصی نقاط عالم زنده است و هیچگاه این شعله عشق و محبت به سردی و خمومشی نمی‌گراید.

فرهاد ناصری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا در ابتدای این مراسم گفت: علی‌رغم تمامی محدودیت ها و ممنوعیت ها با شرط پذیرش تمامی پروتکل‌ها مراسم یاد بود سردار سلیمانی را به نیابت از ملت سوگوار ایران که برای عزت و استقلال و سربلندی خویش فرزندانی چون سلیمانی و فخری زاده را اهدا نموده اند این مراسم ادبی با حضور شاعران دنا برگزار شد.

ناصری شعر شاعران را عقده های در دل مانده از قساوت آمریکائیان در شهادت انسانی شریف و ساده زیست دانست و گفت: با زبان شعر و قلم اهالی هنراست که رسوایی مدافعان حقوق بشر و تروریست های ذاتی برای جهانیان آشکار می گردد.

اجرای شعر خوانی شاعران توانمند دنا به زبان گویشی و فارسی و حماسه سرایی از نامورنامه حکیم طوس و تجلیل از شاعران و هنرمندان حاضر توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی دنا و موسسه فرهنگی و هنری شبستان نور و سپاه پاسداران ناحیه دنا و رونمایی از کتابی با مضمون دستنوشته های دانش آموزان و کودکان شهرستان دنا در وصف سردار سلیمانی از سوی سرهنگ ستوده نیا از جمله برنامه های گرامیداشت این مراسم بود.

 


خروج