1399/11/10
امام جمعه پاتاوه:

اخراج آمریکایی ها از خاورمیانه حتمی و شکست همه جانبه آنها قطعی است

حجت الاسلام سیادت گفت: به حول و قوه الهی اخراج آمریکایی ها از منطقه خاورمیانه حتمی و شکست همه جانبه آنها قطعی خواهد بود.

اخراج آمریکایی ها از خاورمیانه حتمی و شکست همه جانبه آنها قطعی است

  به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام «سید رحمت الله سیادت» ظهر امروز (10بهمن ماه) در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر پاتاوه با اشاره به احادیثی از ائمه معصومین (ع)، اظهار کرد: کسی که باطنش با ظاهرش ناسازگار باشد، منافق است هرکس می خواهد باشد.

 امام جمعه پاتاوه گفت: منافق با زبانش مردم را خوشحال می کند و با دل و عملش زیان می رساند، لذا این اعمال نشانه بی تقوایی و نفاق است.

 وی به حدیثی از امام صادق (ع) مبنی بر اینکه «بدترین مردم کسی است که دو رو و دو زبان باشد، اشاره کرد و ادامه داد: به فرموده پیامبر اسلام (ص) «هرکس در دنیا دو رو و دو زبان باشد، روز قیامت می آید در حالی که دو رو از آتش دارد، دو رو و دو زبان محشور می شود در صورتی که زبانی از پشت سر و زبانی از پیش رو دارد و از هر زبان شعله آتش زبانه می کشد تا همه بدن او را فرا گیرد».

 حجت الاسلام سیادت با بیان اینکه از بدترین خصلت ها و صفت ها دو رویی و دوزبانی است و با مردم برخوردی دوگانه داشتن است، گفت: به این معنا که در حضور شخص مومن از او تعریف کند و از کمالات و خوبی هایش بگوید، اما پشت سر و در غیاب از او بدگویی کند و عیب ها و زشتی هایش را برای دیگران بیان کند.

 امام جمعه پاتاوه در بخش دیگری از خطبه ها به گام های بلند مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات اقتصادی در بودجه سال آینده اشاره کرد و یادآور شد: 30 مصوبه مهم و تاثیرگذار در کمیسیون تلفیق به نفع مردم در لایحه بودجه در چند محور اساسی از جمله افزایش درآمد و کاهش هزینه دولت با حذف رانت گروه های خاص (ارز 4200 تومانی)، سایر کالاهای اساسی، حمایت از تولید داخلی و کاهش واردات کالاهای غیر ضروری پیش بینی شده است.

 وی حذف معافیت مالیاتی انتشارات کمک درسی موسسات کنکوری را از دیگر محورها دانست و و خاطرنشان کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی بدون ایجاد فشار به مردم و حمایت از معیشت مردم و بخش تولید، کاهش وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و همچنین افزایش شفافیت بودجه از جمله این محورها است.

 حجت الاسلام سیادت از لسان امامین انقلاب در همین راستا، افزود: اقتصاد آزاد سخن غربی ها است و ما  در پی غربی ها نیستیم، بنابر اقتضای جامعه و نظام خود مشی صحیح اسلامی را دنبال می کنیم.

 خطیب جمعه پاتاوه در بخش دیگری از سخنان خود، سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن  را تبریک گفت و به سخن امام (ره) گریزی زد و یادآور شد: مع الاسف زن در دو مرحله مظلوم بوده، یکی در زمان جاهلیت که زن را مثل حیوانات بلکه پایین تر از او شمردند و دیگری در دوره پهلوی به اسم آزادی زنان به آنها ظلم می کردند.

 وی در بخش دوم خطبه سیاسی به حملات پهبادی و موشکی انصارالله یمن به مواضع عربستان و متجاوزین اشاره و اظهار کرد: این حملات بازتاب جهانی به دنبال داشته از جمله به دلیل انتقام خون شهدای انفجارهای تروریستی بغداد که دو نفر از اتباع سعودی عامل آن بودند و برای نخستین بار یک موشک کروز توسط سامانه پاتریوت شلیک شد.

 حجت الاسلام سیادت تاکید کرد: به حول و قوه الهی اخراج آمریکایی ها از منطقه خاورمیانه حتمی و شکست همه جانبه آنها قطعی خواهد بود.

 امام جمعه پاتاوه پیام راهبردی این حمله را برای بازیگران منطقه و فرا منطقه ای دوره پایان یافتن مصونیت اقدامات خرابکارانه برای دولت های عربی حاشیه خلیج فارس برشمرد.

 وی در پایان گفت: دام فریب بایدن برای تغییر محاسبات ایران به معنای جلوگیری ایران از دستیابی به تسلیحات هسته ای و مهار تاثیر سیاست منطقه ای ایران که در حال آسیب رساندن به منافع آمریکا بوده و همچنین کاهش تنش های منطقه ای که بر تبانی و رقابت نیابتی در خاورمیانه را به امر دائمی تبدیل کرده و در آخر به اسم مذاکره، محدود کردن و ازبین بردن قدرت دفاعی و موشکی ما و امتیاز بیشتر به اسم برجام را در سر می پروراند.


خروج