1399/10/14

به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی

با حضور خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر و مردم ولایت مدار و شهید پرور بخش سرفاریاب یادواره‌ شهدای مشایخ با رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در روستای تیرابگون این بخش برگزار شد.

به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، امام جمعه موقت چرام در آئین یادواره شهدای مشایخ که در گلزار شهید شکرالدین بادیاد برگزار شد حضور مردم و مسئولان در شرایط کرونایی در این یادواره را ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: شهید سلیمانی با شهادتش یک مکتب در دنیای اسلام بوجود آورد، که هزاران سـردار و سرباز تربیت می‌کند تا ادامه دهنده راه او باشند.

حجه السلام فرهمندیان با اشاره به اینکه شهادت آروزی دیرینه و قلبی شهید سلیمانی بود، افزود: شهید سلیمانی یک انسان به تمام معنا خدا ترس و خدا باور بود و بر اساس آیه شریفه قرآن اشداء علی الکفار و رحماء بینهم در مقابل مردم و دوستان با رحمت و شفقت برخورد می‌کرد و با دشمنان دین و مکتب اسلام در اوج قدرت و شدت برخورد می‌کرد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی برای پیروزی محور مقاومت در مقابل نظام سلطه و صهیونیزم جهانی تمام زندگی خود را در طبق اخلاص گذاشت و با ایثار  خودش را در تاریخ جاودانه کرد ادامه داد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب شهید سلیمانی با داشتن خصلت اخلاص و بندگی خودش را در دل همه جا کرده بود.

امام جمعه موقت چرام اضافه کرد: این سردار رشید اسلام در میدان جنگ و جهاد یک فرمانده دلیر و نترس و شجاع بود و تمام محور مقاوت رو در مقابل دشمن به خط کرد و با فرماندهی مقتدرانه خود درخت منحوس داعش را ریشه کن کرد. 

حجه السلام فرهمندیان با اشاره به سخن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی درباره جایگاه و منزلت پدران و مادران شهدا که آنان را مرکزنزول رحمت الهی یاد می‌کرد، گفت: شهیدان جوانانی بودند که از لذات دنیوی و اوج جوانی خود گذشتند، وشهید شدند تا ما در آسایش و آرامش زندگی کنیم .

اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران، مداحی یکی از مداحان  و تقدیر از مادر شهید بادیاد از دیگر برنامه‌های جانبی این یاواره بود.


خروج