1399/10/09

بصیرت یعنی، فرق قرآن بر نیزه با قرآن ناطق را بدانیم

امام جمعه شهرستان باشت گفت: بصیرت یعنی نباید قرآن بر سر نیزه ما را از قرآن ناطق جدا کند.

بصیرت یعنی، فرق قرآن بر نیزه با قرآن ناطق را بدانیم

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، مزاسم بزرگداشت یوم الله ۹دی در شهرستان باشت، با حضور مردم انقلابی و با بصیرت این شهر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبودی امام جمعه باشت برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلمین عبودی در این بزرگداشت گفت: حماسه نهم دی ماه  یکی از روزهای ایام الله است و در این روز ها که روز های خاص است،مردم از آن عبرت می گیرند،حضور مردم در انتخابات ۸۸چشم گیر بود و دستگاههای اجرایی هم منتخب مردم را معرفی کرده بودند، ولی یه عده ای اعتراض داشتند و مقام معظم رهبری فرصت زیادی برای پیگیری مطالبات آنها دادند، تا شورای نگهبان بررسی کند.

 
وی در ادامه افزود:ح
امام جمعه باشت افزود:اما بعضی از افراد نظام را تا لب پرتگاه بردند،ولی حاضر نشدند یک بیانه ای طرفداران خود را کف خیابان جمع کنند،و این شد که حماسه ۹ دی رقم خورد،و مردم به میدان آمدند از هر حزب یا گروهی و افشار به میدان آمدند و در مقابل اغتشاشگران جبهه گرفتند.
عبودی در ادامه گفت؛۹دی ثابت کرد که مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی اعتماد دارند، و حضور باشکوه مردم در این یوم الله به بصیرت مردم برمیگردد،بصیرت خروجی آن باعث می شود فتنه جمع شود،و باعث اقتدار نظام می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی باشت گفت؛بصیرت به سواد و دانش مدرک نیست،بلکه به بینش و اندیشه فرد هست، افرادی بودند که  مرجع تقلید بودند،ولی در مقابل رهبری موضع گرفتند،خیلی ها هستند ادعای روشنفکری دارند ولی در خدمت غرب هستند، نمونه یک بصیرت کامل را می توان در وجود سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دید.
حجت الاسلام والمسلمین عبودی در بخش دیگری از سخنان ابراز داشت؛باید به شاخص ها توجه کنیم، بصیرت یعنی نباید قرآن بر سر نیزه شما را از قرآن ناطق جدا کند،یعنی باید بدانیم که در دوران پیش از انقلاب زحمت کشیده است،ولی در زمان انقلاب اسلامی در مقابل انقلاب اسلامی ایستادند.پس به فرموده امام خمینی ره ملاک حال افراد است.

 وی در ادامه افزود:بصیرت یعنی بدانیم امکان تکرار تاریخ وجود دارد ،ما در جنگ هشت ساله دفاع مقدس دیدیم که کربلا تکرار شد،یعنی باید بدانیم که در مقابل گرگ ایستادن شجاعت می خواهد.
عبودی گفت؛در تیم مذاکره ما دوتا جاسوس وجود داشت و باید بدانیم که فلان مسئول مهره دشمن می شود،کسی که هزاران تن روغن را در گمرگ انبار می کند و اجازه نمی دهند به دست مردم برسد که با تماسی که با مدیر کل دادگستری استان هرمزگان داشتم این رقم را ۲۲هزار کامیون قلمداد کردند،چرا باید چنین اتفاقی رخ بدهد.
وی افزود؛نفوذی یعنی اینکه در بودجه۱۴۰۰برای سند ۲۰۳۰ردیف بودجه تعیین کنند، و بعد اعلام کنند که اشتباه شده است، مگر چنین چیزی وجود داشته باشد.این دشمن قابل اعتماد نیست.مگر اینکه ما تابع آنها بشویم.


امام جمعه باشت گفت؛بایدن با ترامپ فرقی ندارد و هر دو دست نشانده یهود هستند و آنها برای روسای جمهور آمریکا تعیین تکلیف می کنند،با تعامل می توانیم بخش زیادی از مشکلات کشور را حل کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خروج