1399/11/01

کاخ سفید و سیاستی که تغییرناپذیر است

این مسئله مهم که تمام مقامات کاخ سفید با اصل نظام و انقلاب اسلامی ما مشکل اساسی دارند بر کسی پوشیده نیست؛ چراکه اعمال شدید و سخت‌ترین تحریم‌های ظالمانه این کشور علیه ملت ما گواه بر این حقیقت است و این سیاست با رفتن ترامپ و روی کار آمدن «بایدن» تغییر نخواهد کرد.

کاخ سفید و سیاستی که تغییرناپذیر است

 امروز رئیس جمهور قلدر و زورگوی آمریکا به پایان راه خود رسید؛ شخصی که در طول چهار سال ریاست جمهوری‌اش برای به آشوب کشاندن و تخریب امنیت منطقه و تحت فشار گذاشتن امت اسلامی به تمام ظرفیت‌ها و امکانات تحت امرش متوسل شد.

اگر چه تاریخ نشان داده که سیاست‌های تمام روسای جمهور این کشور (آمریکا)، روا داشتن ظلم و ستم به کشورهای مسلمان‌ و دخالت در امور سایر کشورهاست؛ اما رئیس جمهور جدید این کشور اگر از اندک عقل و خردی برخوردار باشد، می‌بایست از عملکرد دولت «ترامپ» که منجر به منزوی شدن هرچه بیشتر آمریکا شد، عبرت گرفته و رعایت حقوق بشر را سرلوحه کارهایش قرار دهد.

امروز نه‌تنها امت اسلامی بلکه کشورهای اروپایی و به خصوص همان‌هایی که همسو با اهداف ترامپ بودند، سیاست‌های دولتمردان کاخ سفید را مسبب تنش‌ها و مشکلات منطقه و حتی فرامنطقه قلمداد می‌کنند؛ امروز تمام کشورهای آزادی‎خواه جهان دریافته‌اند که آمریکا خود را تافته‎ای جدابافته از تمام کشورهای جهان می‎داند و سعی دارد با قلدری و زورگویی بر همگان سیطره داشته باشد.

مطمئنا مسوولان با نگاهی گذرا به برخی از دست نوشته و وصیت‌نامه‌های شهدای عزیز کشورمان به این نکته مهم که «دوری از آمریکای جنایتکار» خواست مهم آنهاست، واقف هستند. باید بدانیم که تعامل و مذاکره با چنین کشوری که سیاستش بر پایه دشمنی، کینه‌ورزی و پایمال کردن حقوق بشر بنا شده است، جز ضرر سودی ندارد. با توجه به ذات و منشِ دولتمردان آمریکایی که ریشه در بدعهدی، زورگویی و متجاوزگری دارد، آیا کشوری را سراغ داریم که از تعامل و مذاکره با این کشور، به نتایج مطلوب رسیده باشد و از قِبَلِ گفت‎وگو با آمریکا، متحمل خسارت نشده باشد؟!

این مسئله مهم که تمام مقامات کاخ سفید با اصل نظام و انقلاب اسلامی ما مشکل اساسی دارند بر کسی پوشیده نیست؛ چراکه اعمال شدید و سخت‌ترین تحریم‌های ظالمانه این کشور علیه ملت ما گواه بر این حقیقت است و این سیاست با رفتن ترامپ و روی کار آمدن «بایدن» تغییر نخواهد کرد؛ تا مادامی که نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشورمان حاکم است، دشمنی آنها با ملت و کشور ما ادامه دارد.

در حقیقت مسوولان جمهوری اسلامی که عمده آنها را یادگاران دوران حماسه‌ساز «دفاع مقدس» تشکیل می‌دهند، باید همچون رزم و نبرد همرزمان شهیدشان در مواجهه با دشمن بعثی، امروز هم در جنگ اقتصادی غربی‌ها علیه کشورمان، در خط مقدم مقابله با تمام توطئه‌ها قرار گیرند و فارغ از توجه به تغییر ساختار در قدرت کشورهای بیگانه، عزم خود را در جهت رفع مشکلات جاری و عزت‌مندی هرچه بیشتر ملت و ایران اسلامی با اتکا به داشته‌ها و ظرفیت‌های غنی داخلی به کار گیرند. علیرضا آخوندی 


خروج