1399/10/19

بایدن پدید آورنده داعش و پدر تروریسم تکفیری است/ نباید فریب او را خورد

امام جمعه قلعه رئیسی گفت: بایدن پدید آورنده داعش و پدر تروریسم تکفیری است نباید فریب او را خورد.

بایدن پدید آورنده داعش و پدر تروریسم تکفیری است/ نباید فریب او را خورد

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام اسماعیل صلواتی در خطبه اول نماز جمعه شهر قلعه رئیسی با دعوت همگان به رعایت تقوی الهی به خصوصیات بهشت و جهنم اشاره و در ادامه به سالروز شهادت احمد کاظمی و شهید مصطفی احمدی روشن و مسعود علی محمدی و چهلم شهادت دکتر محسن فخری زاده اشاره و یاد شهدا را گرامی داشت.

امام جمعه قلعه رئیسی به غنی سازی 20 درصد اورانیم با اقدام انقلابی مجلس و اجرای آن توسط دولت رخ داده که این حق طبیعی و منطقی ایران بود و بیان کرد: قرار بود طبق برجام تحریم ها لغو و بعد از چند سال نه تنها تحریمی لغو نشده بلکه به شدت وسعت آن افزوده شد و لذا هیچ دلیل حقوقی و منطقی و عقلانی برای تدام محدودیت های ایران باقی نماند و اقدام دولت هم طبق توافق برجام است و هم فرآیند قانونی این طرح طی شده است.

وی افزود: اروپا بد عهد طلبکارانه و گستاخانه به آنها برای برداشتن تحریم ها قدمی بر نداشتند و به ایران بدهکار هستند و در مقابل این گرگ ها باید ایستاد و همین ایستادگی باعث بازدارندگی در مقابل اروپا و آمریکا می شود.

صلواتی به موضوع fatf اشاره و با بیان اینکه مجددا این روزها بحث fatf به میان آمد عنوان کرد: fatf یک سازمان سیاستگذار است که اهداف و خواسته های استکبار را محقق می کند و برای اهداف آنان فعالیت می کنند و پیوستن ایران به این سازمان مشکلات زیادی برای ایران به وجود می آورد و هدف آمریکا گشایش راه نفوذ نرم در نظام مدیریتی و سیاسی ایران است و با پیوستن به fatf ما رسم می پذیریم که سپاه و سردار سلیمانی و صداها نیروی انقلابی دیگر تروریست هستند و راه های دور زدن تحریم ها برای دشمن شناسایی شود.

امام جمعه قلعه رئیسی یادآور شد: هدف اصلی این طرح این است که حتی افرادی که در این عرصه جهاد می کنند را شناسایی می کند و آنها را حتی ترور هم می کند و هدف اصلی قطع ارتباط ایران با گروه های مقاومت و نهضت های مردمی و انقلابی منطقه و جهان است و دشمن می خواهد عمق راهبردی ایران را هدف قرار دهد و گروه های مقاومت را نابود کند و در واقع این طرح اقتصاد ایران را گروگان غرب قرار می دهد.

وی به انتخابات و شرایط امروز آمریکا هم اشاره و تصریح کرد: آنچه این روزها در آمریکا رخ می دهد نمایان است که آمریکا دیگر ابرقدرت نیست و افول آمریکا قابل کتمان نیست و مهمترین مولفه ابرقدرتی این است که کشوری قدرت راهبردی و جمع کنندگی در داخل و در جهان را داشته باشند و آمریکا اکنون هیچ کدام ندارد و این کشور امروز نتهنا در منطقه و جهان درمانده است و در حالیکه کنگره آمریکا سرگرم یکی از مهمترین وظایف خودیعنی بررسی الکترالها رئیس جمهور منتخب بود به یکباره این محل تبدیل به میدان جنگ و درگیری مسلحانه و خونریزی در برابر جهانیان شد و یک نکته مهم و عبرت آموز برای همگان است وقتی حامیان ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند گروه زیادی از نیروهای ترامپ حتی معاون ترامپ و رئیس کنگره این اقدام را محکوم کردند.

صلواتی ادامه داد: ترامپ طرفدارانش را به بازگشت به خانه دعوت کرد این رفتار ترامپ را با رفتار شکست خوردگان انتخابات 88 و فتنه گران آن روزها و حامیان آنها مقایسه کنید و پس از 11 سال از فتنه 88 در حالیکه بیشترین بدهی را به نظام مقتدر و مظلوم ما دارند هنوز طلبکارانه برخورد می کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی چاروسا با بیان اینکه کمتر از دو هفته دیگر به آغاز ریاست جمهوری بایدن مانده است بیان کرد: عده ای خام فکر و خوش خیال بایدن را پایان ترامپیسم و شروع دوره جدید از گشایش های اقتصادی و سیاسی می دانند و راهبرد همیشگی استکبار بعد از فروپاشی شوروی تجزیه غرب آسیا و همه اتفاقات غرب آسیا در راستای همین هدف و هدف اصلی رسیدن به ایران و براندازی جمهوری اسلامی و فروپاشی محور مقاومت و اضمحلال گفتمان مقاومت است.

صلواتی ادامه داد: باید بعد از اشغال عراق و بعد از شکست اسرائیل در جنگ 33 روزه اعلام کرد راه حل بحران عراق تقسیم این کشور به سه منطقه کرد نشین، سنی نشین و شیعه نشین است و اصلا بایدن طراح تروریسم تکفیری و عامل به وجود آمدن داعش است و حالا پدر تروریسم تکفیری طراح تجزیه غرب آسیا و عراق رئیس جمهور آمریکا شده است و بایدن تغییری نکرد نباید فریب او را خورد.

وی به رزمایش بزرگ پهپادی در کشور اشاره و این رزمایش را بزرگترین رزمایش پهپادی در غرب آسیا دانست و این دست آوردها را در اوج تحریم ها به دست آمد و باید به فرزندان غیور ارتش اسلام افتخار کرد.

صلواتی در پایان با تسلیت درگذشت آیت الله مصباح ایشان را فردی انقلابی، شخصیت علمی و فکری  و منبع فکر و اندیشه بی غل و غش معارف اسلامی دانست.


خروج