1399/10/19

مشکلات کشور باید برطرف شود/توان نظامی ایران به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست

امام جمعه گچساران گفت: مشکلاتی در کشورمان وجود دارد که بایستی مرتفع بشوند و معتقدیم که برخی ها هم احتکار می کنند، اما هیچ وقت وجدان و انصاف نباید اجازه دهد امکانات، توانمندی ، معیشت، عزت و سربلندی امروزمان را با دوران ستمشاهی مقایسه کنیم.

مشکلات کشور باید برطرف شود/توان نظامی ایران به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست

به گزارش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام سید امین الله حجازی  در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی گچساران ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: دومین نماز جمعه این شهرستان را بعد از مدت زیادی به خاطر شیوع بیماری کرونا در محضر نمازگزاران هستیم و امیدواریم خداوند به حرمت ایام فاطمیه (س) شر این ویروس منحوس را محو کند.

وی در ادامه با اشاره به مناسبت های این هفته افزود: امروز سالگرد قیام خونین و بسیار ثمربخش مردم متدین و شجاع قم است، در سال ۵۶ در روزنامه اطلاعات مقاله ای بسیار توهین آمیز نسبت به شخصیت بسیار بزرگ حضرت امام (ره) به چاپ رسید که مردم قم به میدان آمدند و راهپیمایی سرنوشت سازی را بنا نهادند که به تبع نیز شهرستان های سراسر کشور  ادامه دادند.

 حجازی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری تصریح کرد:مقام معظم رهبری فرمودند که راهپیمایی ۱۹دی قم، یک راهپیمایی هیجانی و عاطفی نبود بلکه یک قیام بود که به پیروزی انقلاب ختم شد، امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی حاکم است اگرچه مشکلاتی هم داریم اما با عزت و سربلندی به مسیرش تا ظهور حضرت حجت(عج) ادامه می دهد.

خطیب جمعه گچساران در ادامه گفت: هرچند مشکلاتی در کشورمان وجود دارد که بایستی مرتفع بشوند و معتقدیم که برخی ها هم احتکار می کنند، اما هیچ وقت وجدان و انصاف نباید اجازه دهد امکانات، توانمندی ، معیشت، عزت و سربلندی امروزمان را با دوران ستمشاهی مقایسه کنیم.

امام جمعه گچساران اظهار کرد: حضرت آقا  فرمودند که حرکت قم یک حرکت انحرافی نبود و یکی از ویژگی های رهبر این قیام نیز شخصیتی بزرگی بودند که بدنبال نجات مردم و هدایت مردم به سمت خداوند بود تا دنیا و آخرت مردم اصلاح شود.

وی در ادامه افزود: دولتمردان آمریکایی آن چنان حمایت هایی از تاج و تخت شاه منحوس پهلوی می‌کردند به گونه ای که به خیال خامشان تا سالیان سال می توانند بر این مردم ظلم کنند، اما مردم به پا خواستند و این انقلاب یک حرکت دینی و استکبار ستیز در راستای استقلال مملکت بودند.

حجازی تصریح کرد: حضرت آقا به فتنه ۸۸ اشاره کردند که در آن سال ها دولت آمریکا فتنه ای دورن کشور پایه ریزی کردند و تعبیرشان این بود که نظام اسلامی در سراشیبی سقوط است، اما خداوند عنایت کردند و ملت خداجوی و مومن به میدان آمدند و از نظام حمایت کردند و دشمن مایوس شد.

خطیب جمعه گچساران بیان کرد: اما خداوند عنایت کرد و امسال همان بلا با شدت و آبروریزی بیشتری در کنگره و قلب آمریکا شکل گرفت و نمایندگان کنگره را به خفت و خواری از زیر صندلی ها بیرون کشیدند بنابراین آمریکا به بسرعت بیشتری در حال فروپاشی است.

امام جمعه گچساران اظهار کرد: خود آمریکایی ها معترفند که اگر قرار است پسا آمریکایی باشد پس آغاز شده است و تحلیل هایی دارند که به دنبال تفکیک آمریکا هستند و مثل اتحاد جماهیر شوروی بناست تفکیکی صورت بگیرد که اینها نتوانند برعالم ظلم کنند.

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری اینکه بخواهیم برای حل مشکلات به امید کشوری بنشینیم اشتباه بزرگی است در رژیم طاغوت ایران حیات خلوت آمریکایی بود و وضعیت اسف باری در کشور حاکم بود و از کمترین امکانات رفاهی هم محروم بودیم.

حجازی تصریح کرد: حضرت آقا فرمودند اما اگر قرار باشد اقداماتی صورت گیرد پس تعهد در برابر تعهد، اول باید تحریم ها حذف شوند دوما اینکه باید تلاش کنیم با تقویت اقتصاد مقاومتی منتظر لغو تحرم ها هم نمانیم که این مهم می توان به خوبی درون کشور نیز محقق شود.

خطیب جمعه گچساران در ادامه گفت: نکته دیگری که مقام معظم رهبری فرمودند اینکه هیچ مسئولی حق ندارد بر سر توان دفاعی کشور مذاکره کند و چرا باید وضعی همچون گذشته داشته باشیم که صدام بر سر کشورمان موشک بریزد، امروز دشمن هم می خواهد چنین وضعیتی داشته باشیم و هیچ مسئولی بر سر اقتدار و توان نظامی‌مان حق هیچ گونه مذاکره ای را نخواهد داشت.

امام جمعه گچساران ابراز کرد: حضرت آقا در بحث واکسن ویروس کرونا فرمودند که به جوانان بها بدهید و اعتماد کنید و از افراد با تجربه نیز استفاده شود، اکنون هم دانشمندان کشورمان واکسن کرونا را تولید کرده اند و آزمایشات متعدد هم انجام شد و مشکلی هم پیش نیامد و دلیل ندارد که بخواهیم از برون کشور تهیه کنیم.

وی افزود: علامه مصباح یزدی شخصیت بزرگی بودند که دشمان اسلام و انقلاب از دست ایشان عصبانی بودند و ایشان تمام تئوریسن های دشمن را سرجای شان نشاند و تمام فتنه های تفکری دشمن را در حد اعلی خنثی کردند، ایشان شاگردان بسیاری تربیت کردند که در نقاط مختلف جهان به دشمنان پاسخ می دهند.

 حجازی خاطرنشان کرد:شهید فخری زاده دانشمند بزرگی بودند که نتانیاهو در جلسه ای به جیره خورانشان گفته بود که محسن فخری زاده را بشناسید، دشمن زودتر به عظمت این شهید والامقام پی برده بود و ایشان را به شهادت رساندند.


خروج